Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Grand Prix powędrowało do Julii Wacławskiej

2018-04-14 17:43:57 (ost. akt: 2018-04-14 08:55:30)
Uczestnicy Powiatowego Konkursu Recytatorski imienia księdza Jana Twardowskiego.

Uczestnicy Powiatowego Konkursu Recytatorski imienia księdza Jana Twardowskiego.

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Zespole Szkol im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie odbył się Piąty, a więc już jubileuszowy, Powiatowy Konkurs Recytatorski imienia księdza Jana Twardowskiego.

W konkursie wzięło udział 21 uczestników z niemal wszystkich gimnazjów i szkół średnich Powiatu Działdowskiego.Młodzi recytatorzy walczyli o Grand Prix konkursu.
Po trwających ponad godzinę przesłuchaniach, jury konkursu w składzie: Piotr Dercz dyrektor ZS w Malinowie, Justyna Lytvyn dyrektor MBP w Działdowie, Marzanna Bielecka-Maćkowiak instruktor teatralny przy MDK w Działdowie, Krystyna Sztramska poetka i pisarka członkini DKS oraz ksiądz Jacek Suwiński reprezentujący Parafię św. Katarzyny w Działdowie, zdecydowało o następującej kolejności nagród.Grand Prix konkursu otrzymała Julia Wacławska z Gimnazjum nr2 w Lidzbarku. Pierwsze miejsce przyznano Wiktorii Osieckiej z LO nr1 w Działdowie, drugą nagrodę wywalczył Dawid Busk z ZSZ w Działdowie. Trzecie miejsce powędrowało do rąk Katarzyny Mierzyńskiej z LO w Lidzbarku. Ponadto jury przyznało trzy wyróżnienia. Otrzymali je Beata Aleksandrowicz z ZS w Malinowie, Gabriela Strzelewska z gimnazjum w Narzymiu oraz Julia Kamińska z Gimnazjum nr1 w Działdowie.

Nagrody konkursowe w formie statuetki (Grand Prix) i bogato ilustrowanych albumów książkowych, ufundowali; dyrektor ZS Malinowo, Parafia św. Katarzyny oraz dyrektor MBP.
- Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za przybycie na piątą edycję konkursu poświęconego pamięci księdza Jana Twardowskiego, jednego z najlepszych poetów czasów współczesnych - powiedział Piotr Dercz dyrektor ZS w Malinowie. - Dziękujemy jury za wspaniałą prace nad wyłonieniem najlepszych w tym roku recytatorów i wreszcie dziękuje organizatorkom konkursu paniom Annie Barbarze Czuraj-Struzik oraz Magdalenie Pawłowskiej za stworzenie nam wszystkim okazji do tej duchowej uczty. Myślę, że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się ponownie, na szóstej już edycji konkursu – dodał dyrektor.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy oraz szanowne jury zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia a następnie na wspaniały i przepyszny poczęstunek, przygotowany przez uczniów z ZS w Malinowie, pod kierunkiem nauczycieli pani Iwony Szulc i Izabeli Mrozińskiej.

Anna Barbara Czuraj-Struzik
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #2485228 | 83.9.*.* 16 kwi 2018 09:37

    od kiedy w Lidzbarku są dwa gimnazja???

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages