Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Tony jabłek dla mieszkańców

2018-04-17 11:30:00 (ost. akt: 2018-04-17 11:30:53)

W ciągu zaledwie trzech dni na terenie gminy Rybno rozprowadzono 21 tysięcy kilogramów jabłek. Wszystko to w ramach akcji „Jabłko Kwiecień 2018”. Jej inicjatorem był Piotr Kamiński z Dębienia.

Tir z ładunkiem 21 tysięcy kilogramów jabłek przyjechał na podwórko Piotra Kamińskiego, w środę 11 kwietnia. W ciągu zaledwie trzech dni pan Piotr z pomocą kilkunastu osób rozprowadził jabłka wśród mieszkańców gminy Rybno.
- Jabłka rozeszły się po całej gminie jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Na dzień dzisiejszy w naszej gminie jest 1647 numerów domów oraz 7286 zameldowanych osób – mówi Piotr Kamiński, inicjator i pomysłodawca Akcji „Jabłko Kwiecień 2018”.
Jabłka dotarły do 1572 domów i 6811 mieszkańców zgodnie z listami, które były podpisywane przy ich wydawaniu. Mieszkańcy, którzy zostali obdarowani owocami byli bardzo zadowoleni. Każdy mieszkaniec otrzymał karton z 15 kilogramami pysznych jabłek.
- Oczywiście zdarzały się osoby, które mieszkają same i one brały troszkę mniej owoców - wyjaśnia pan Piotr.
Według inicjatora akcji sukces ten nie byłby tak wielki gdyby nie pomoc sporej grupy ludzi. Owoce musiały być posortowane i przetransportowane do poszczególnych miejscowości. Tam docierały do ludzi, którzy dalej rozdysponowywali jabłka do poszczególnych mieszkańców całej wsi.
- Wielkie podziękowania składam tym osobom, które w każdej z miejscowości pomagały w dystrybucji jabłek - mówi pan Piotr. - Dziękuję również za pomoc w rozładunku tak dużej ilości jabłek koledze Bartoszowi Anczykowskiemu z Rybna oraz kolegom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębniu: Remigiuszowi Zawadzie, Pawłowi Zapałowskiemu i Bartłomiejowi Kaczmarczykowi. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla właścicielowi firmy Eurostyl Łukasza Witkowskiego za wypożyczenie busa do rozwożenia owoców, a przypomnę było tego 21 tysięcy kilogramów. Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki i do zobaczenia przy kolejnej takiej akcji. Akcję ,,Jabłko Kwiecień 2018" uważam za zakończoną - kończy z uśmiechem Piotr Kamiński.
W akcja dystrybucji jabłek na terenie miejscowości Dębień, Rumian i Jeglia była zaangażowana również żona pana Piotra, Anna wraz z jego dziećmi: córką Zuzanna i synem Wiktorem.
W Rybnie w pomoc przy dystrybucji owoców zaangażował się Bogdan Wantowski radny gminy Rybno i sołtys wsi Henryk Wiśniewski wraz z żoną Małgorzatą. Jabłka trafiły do takich miejscowości: Tuczki (osoby zajmujące się rozprowadzeniem w tej miejscowości to: Wanda i Adam Marcinkowscy), Żabiny (radny gminy Rybno Grzegorz Rozentalski z żoną Bożeną), Gralewo (sołtys Jolanta Kępczyńska), Rapaty (sołtys Bogumił Janeczko), Koszelewki (radna gminy Rybno Marzanna Borkowska), Koszelewy (Adam Kasprowicz z żoną Teresą), Naguszewo - Groszki (Iwona i Piotr Rucińscy z synami: Dawidem, Piotrem i Wojciechem), Hartowiec (sołtys Bogdan Kopański), Truszczyny (sołtys Maria Kozłowska z synem Marcinem), Gronowo Wery - Kopaniarze (sołtys Mirosław Mężykowski), Nowa Wieś (sołtys Kazimierz Napiórkowski), Szczupliny (sołtys Adam Bochno z żoną Krystyną), Prusy (sołtys Barbara Szlwic), Dębień, Rumian, Jeglia (Piotr Kamiński z żoną Anną i córką Zuzanną, i synem Wiktorem).


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ach te szczere uśmiechy na zdjęciu... #2488495 | 94.254.*.* 21 kwi 2018 07:58

  Ta bijąca dobroć ze zdjęcia aż razi polityką. Biblijna Ewa kusi jabłuszkiem a dwóch Adamów robi pozory. Miny mają anielskie. Kto się na jabłuszko nabierze? Jakimś dziwnym trafem zawsze przed wyborami ktoś zaczyna rozdawać mieszkańcom ze swojego okręgu wyborczego jabłka hehehehe. Niech odda głodującym lub do domu dziecka tam może przerobią tony jabłek na sok. A tak swoją drogą to człowiek z klasą nie chwalą się w internecie czy byle gazecie jakimś na pozór "dobrym" uczynkiem. Żenada. Sprawa jest prosta, moim zdaniem sam siebie reklamuje przed wyborami

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator sesji w Rybnie #2487772 | 46.170.*.* 20 kwi 2018 08:21

  Proszę nawet wyrywkowo odtworzyć obojętnie którą sesję z posiedzenia Rady Gminy Rybno. Nie wierzę w dobroć człowieka, który "załatwił" jabłka. Wylany jad przez ostatnie lata nie złagodzą jabłka. Wierząc w mądrość wyborców z Dębienia dokonają właściwego wyboru i jabłka nie załatwią głosów w następnych wyborach. Darczyńca może z tych jabłek wyprodukować ocet jabłkowy, bo takie są jego wypowiedzi pełne kwasu i nienawiści.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Wybory idą... #2487739 | 94.254.*.* 20 kwi 2018 07:38

   Przed wyborami zawsze uaktywniają się tzw. "Ludzie czynu". Chcą na siebie zwrócić uwagę czymkolwiek. Nachodzą ludzi w domach. Robią listy z nazwiskami pod byle pretekstem. Szacują i niby tak z siebie obdarowują. W tym przypadku chodzi o jabłka w kwietniu a potem będą gruszki na wierzbie. Ludziska kombinują na wszystkie sposoby po to tylko żeby być bliżej korytka. Taka gra z kijem i marchewką w ręku. Pozdrawiam wszystkich. Ryszard Niewiadomski.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. dębieniak #2487623 | 5.172.*.* 19 kwi 2018 22:06

   czarna owca robi akcję za nie swoje

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. mieszkniec #2487622 | 5.172.*.* 19 kwi 2018 22:05

   wez jabłko oddaj głos

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (22)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages