Brąz dla ZS nr 2

2018-04-22 08:29:40(ost. akt: 2018-04-21 13:33:53)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Drużyna koszykarska dziewcząt z Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Trenerem zespołu jest Sylwia Raczyło.
W czwartek 20 kwietnia w Nidzicy rozegrano finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w piłce koszykowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W finale wystąpiły cztery zespoły: ZS Nr 2 Działdowo, ZSO Nidzica i dwie drużyny z Olsztyna IV i XI LO. (Dwie drużyny: ZS Iława i I LO Giżycko nie stawiły się). Rozegrano dwa półfinały, zwycięzcy zagrali o pierwsze miejsce, pokonani o trzecie. W pierwszym półfinale XI LO Olsztyn pokonało ZS Nr 2 Działdowo 73:39, a w drugim ZSO Nidzica wygrało z IV LO Olsztyn 67:47. W meczu o brązowe medale ZS Nr 2 Działdowo pokonał IV LO Olsztyn 46:33. W finale XI LO Olsztyn wygrał z ZSO Nidzica 104:47.