Koło PZW Działdowo drugie, Przemysław Zdunek czwarty

2018-04-23 09:14:32(ost. akt: 2018-04-23 09:25:44)
Zawodnicy rywalizowali ze sobą w przyjacielskiej atmosferze

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

W pierwszej Turze Mistrzostw Okręgu w Wędkarstwie Feederowym w klasyfikacji drużynowej Koło PZW Działdowo zajęło drugie miejsce, a Przemysław Zdunek jego reprezentant indywidualnie zajął czwarte miejsce.
Zawody odbyły się w niedzielę, 22 kwietnia na mławskim Zalewie Ruda. W rywalizacji wzięło udział 27 najlepszych wędkarzy z kół reprezentujących nasz okręg. W kategorii drużynowej rywalizowało 11 ekip w tym Koła PZW Działdowo, PZW Lidzbark i PZW Rybno. Gospodarzem tej tury był Zarząd Koła PZW w Mławie.

Zawodnicy w większości łowili: leszcze, jazie oraz niewielkie płocie.Największą rybą tej tury był jaź Jarosława Stefańskiego z Koła PZW w Ciechanowie. Złowiona przez tego zawodnika ryba ważyła 865 gram. Triumfatorem I Tury Okręgowych Mistrzostw Feederowych został Tomasz Lewandowski z Koła PZW w Ciechanowie. Drugie miejsce zajął Jarosław Stefański z Koła PZW w Ciechanowie, a trzeci był Marcin Borowski z Koła PZW w Sochocinie. tuż po za podium uplasował się Przemysław Zdunek z Koła PZW Działdowo. Ten zawodnik okazał się najlepszym zawodnikiem I tury mistrzostw i otrzymał pamiątkową statuetkę Gazety Działdowskiej. W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odniosło Koło PZW Ciechanów, na drugim miejscu znaleźli się wędkarze z Koła PZW Działdowo, natomiast trzecie miejsce przypadło dla wędkarzy z Koła w Opinogórze.

Tuż za podium uplasowali się zawodnicy z Koła PZW w Rybnie. Oczywiście są to wyniku po pierwszej z trzech tur. Następne dwie odbędą się jesienią. Druga tura zostanie rozegrana w Nowym Mieście, a finałowa na jeziorze Grądy na terenie powiatu działdowskiego.