środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2018-04-26 18:36:20 (ost. akt: 2018-04-26 18:39:02)
Uczestnicy eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Uczestnicy eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Autor zdjęcia: Nadesłane

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Płośnicy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Otwarcia turnieju dokonali Sekretarz Gminy Płośnica – Pani Katarzyna Zakrzewska oraz podinsp. Adam Borowski – zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Działdowie. W zmaganiach z przepisami ruchu drogowego wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu działdowskiego, którzy wcześniej wywalczyli sobie miejsca w etapach szkolnych oraz gminnych turnieju.W kategorii szkół podstawowych udział wzięli uczniowie z SP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku, SP im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie, SP im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze, SP im. Karola Małłka w Narzymiu, SP Nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie i SP im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie. W kategorii szkół gimnazjalnych: Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Lidzbarku, SP Nr. 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gródkach, SP im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze, Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rybnie, Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu.

Na początku zawodnicy poszczególnych drużyn zmierzyli się z testem wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie na uczestników czekały konkurencje praktyczne: rowerowy tor przeszkód oraz udzielanie pomocy przedmedycznej. Wszystkie konkurencje odbywały się pod nadzorem policjantów oraz ratownika medycznego, którzy przyznawali punkty za wykonywanie zadań.
- Życzę wszystkim uczestnikom aby wiedza, którą nabyliście przygotowując się do tych eliminacji pozwoliła wam bezpiecznie poruszać się po drogach powiatu działdowskiego, należy jednak zachować rozwagę i dużą ostrożność na drodze. Dziękuję opiekunom grup za przygotowanie młodzieży, pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Działdowie i Komisariatu Policji w Lidzbarku za pomoc w organizacji, a także Pani Ewie Smoluk – dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Płośnicy za udostępnienie i przygotowanie obiektu – powiedział Krzysztof Groblewski, wójt gminy Płośnica.

Wręczenia nagród i pucharów ufundowanych przez wszystkie samorządy powiatu działdowskiego dokonali wójt gminy Płośnica, Krzysztof Groblewski, nadkom. Piotr Przybyszewski, Komendant Komisariatu Policji w Lidzbarku oraz przedstawiciele poszczególnych jednostek samorządowych. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca będą reprezentować nasz powiat w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.

W łącznej klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyli:
I miejsce - SP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku (Nikola Kraynik, Samanta Nadolska, Jakub Młynarczuk, Mikołaj Nowiński)
II miejsce - SP im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie (Jakub Pszenny, Kinga Kordalska, Angelika Wyka, Dominik Skonieczek)
III miejsce - SP Nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie (Kinga Kolk, Marta Dembińska, Filip Balicki, Bartosz Leśnikowski)

W łącznej klasyfikacji szkół gimnazjalnych zwyciężyli:
I miejsce - Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Lidzbarku (Kinga Nowińska, Łukasz Pilanz, Gabriela Szulikowska)
II miejsce - SP Nr. 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie (Jakub Jedwabnik, Oskar Borowski, Michał Kępka)
III miejsce - Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu (Zuzanna Świderska Gabriela Strzelewska, Wiktoria Kucińska)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages