Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Żadne miejsce nie powinno być milsze dla ciebie od Ojczyzny

2018-04-28 17:00:00 (ost. akt: 2018-04-27 23:06:16)

Autor zdjęcia: Nadesłane

ŚWIĘTO\\\ W piątek, 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wcześniej przeprowadzony został konkurs wiedzy na temat tego wydarzenia historycznego. Przed apelem gimnazjaliści zadali sobie trochę trudu przeprowadzając wśród uczniów sondę, podczas której ich koledzy, zarówno starsi, jak i młodsi, musieli zastanowić się nad różnymi zagadnieniami związanymi ze obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Na pytanie „Czym dla Ciebie jest patriotyzm?” padły następujące odpowiedzi: „Ważną wartością, która powinna być obecna w życiu każdego człowieka. Chęcią dbania o dobro kraju, szacunkiem i miłością do niego. Ukazywaniem zalet swojego narodu, ale też nieukrywanie wad i próby zwalczania ich. Dbaniem o ojczyznę”.
Na drugie pytanie: „Jak w twoim najbliższym otoczeniu obchodzone jest święto Konstytucji 3 Maja?” uczniowie odpowiadali: „Wieszamy flagi i spędzamy czas z rodziną. Bierzemy udział w apelu w szkole. Idziemy z rodziną na festyn w parku HDK.
Trzecie pytanie brzmiało: „Czy znasz kogoś, kogo można nazwać patriotą?” Tu padły odpowiedzi: „Tadeusz Kościuszko. Do końca walczył za swój kraj. Maja Ostaszewska, która bierze udział w różnych akcjach i dba o dobro ludzi w naszym kraju. Ja, bo patriota to osoba, która dba o symbole narodowe i jest dumna ze swego kraju.”
Odpowiedź na pytanie ostatnie - „Czym jest konstytucja?”- nie dla wszystkich okazała się prosta. Gimnazjaliści poradzili sobie, jednak uczniom z klas młodszych trudno było na nie odpowiedzieć.

Podczas uroczystego apelu, zgromadzona w hali sportowej społeczność szkolna miała okazję przybliżyć sobie wiadomości, dotyczące tak ważnego wydarzenia dla naszego kraju, jakim było uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji. Uczniowie wysłuchali również recytacji patriotycznej poezji oraz utworów muzycznych. Niewątpliwa atrakcją dla wszystkich uczestniczących w akademii był pokaz taneczny uczniów z klas IV, którzy zaprezentowali krakowiaka.
Program przedstawiony podczas apelu był wspaniałą lekcją historii, która wpłynęła na kształtowanie postaw patriotycznych uczniów.

Emilia Kornelska III b
Gimnazjum nr 2 Działdowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages