Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Były policjant jechał pijany, szarpał się interweniującym patrolem

2018-04-27 23:08:43 (ost. akt: 2018-04-27 23:14:22)

Autor zdjęcia: Ilustracyjne

Były zastępca komendanta policji w Mławie został zatrzymany kierując samochodem pod wpływem alkoholu. W czasie kontroli znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

Do zatrzymania byłego mławskiego policjanta doszło 31 marca w miejscowości Kuczbork Osada (powiat żuromiński).
- Około godziny 22.00 dyżurny policji w Żurominie otrzymał anonimowe zgłoszenie, że drogą w kierunku miejscowości Kuczbork porusza się w podejrzany sposób samochód osobowy marki dacia. W to miejsce został wysłany patrol policji - informuje st. asp. Robert Wierciński oficer prasowy KPP Żuromin.
Funkcjonariusze z żuromińskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli kierowce dacii. Okazało się, że jadący nią mężczyzna był pijany. Został on zatrzymany i przewieziony na miejscową komendę policji. Tam badanie alkometrem wykazało u niego 1, 42 mg/l, co oznacza, że miał około 3 promili w alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało właściciel dacii to były funkcjonariusz policji. Swoją służbę pełnił kilka lat wstecz. Zajmował stanowisko zastępcy komendanta Komendy Powiatowej policji w Mławie.
– W trakcie prowadzonych czynności doszło do znieważenia funkcjonariuszy policji i naruszenia ich nietykalności cielesnej - dodaje st. asp. Robert Wierciński oficer prasowy KPP Żuromin.
Byłemu zastępcy komendanta policji w Mławie został postawiony zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, znieważenia funkcjonariuszy policji i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Całą sprawę prowadzi mławska prokuratura.


Artykuł 178 § 1. KK
Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Artykuł 226 § 1. KK
§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Artykuł 222 § 1. KK
Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. AD #2493868 | 83.9.*.* 29 kwi 2018 15:27

  Szanowny panie autorze tekstu - po polsku piszemy "książkę, kierowcę, itp". Jak zakończyłeś edukację na gimnazjum, to masz kłopoty z polszczyzną. Może masz też dysleksję analfabeto.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zdzich #2493328 | 31.0.*.* 28 kwi 2018 14:26

  bo to szmatławiec jest i tyle w temacie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ??? #2493196 | 217.99.*.* 28 kwi 2018 10:14

  To jest gazeta działdowska, mławska czy żuromińska? I co to za news sprzed miesiąca... Słabo,

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages