Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Bezpieczeństwo nad wodą

2018-05-01 12:00:00 (ost. akt: 2018-04-30 22:33:08)
Nad wodą należy zachować rozwagę

Nad wodą należy zachować rozwagę

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Rozpoczyna się sezon wypoczynku nad wodą. Przed nami Majówka. Wielu z nas z pewnością skorzysta z aktywności fizycznej i ten czas spędzi nad wodą.

Nie pozwólmy jednak na to, aby beztroska sprawiła, że zapomnimy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają policjanci, jednak pamiętajmy, że to my sami w pierwszej kolejności odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo.
Na Plaży Miejskiej w Olsztynie odbyła się inauguracja sezonu wodnego. W spotkaniu uczestniczyły dzieci klas IV – VII podstawowych szkół. To specjalnie dla nich policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz ratownicy PCK przygotowali pokaz ratownictwa wodnego oraz zajęcia edukacyjne. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić czas wolny nad wodą, jak wezwać pomoc w sytuacji, kiedy ktoś tonie oraz jak udzielić pierwszej pomocy. Mogły także porozmawiać z policjantką, która jest przewodnikiem psa służbowego Nero oraz poznać zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages