Na turniejach nabierają doświadczenia

2018-05-01 16:00:00(ost. akt: 2018-04-30 22:38:08)
Zawodnicy trenera Kowalkowskiego walczyli na mistrzostwach w Mysiadle

Autor zdjęcia: Nadesłane

Zawodnicy KS Kowalkowski Fight Club Działdowo z Mistrzostw Polski wrócili bez medali. Jednak był to ich pierwszy start w zawodach, gdzie nabierają doświadczenia.
Mistrzostwa Polski Kickboxingu w Mysiadle odbyły się w dniach 27-29 kwietnia. Startowali w nich zawodnicy KS Kowalkowski Fight Club Działdowo.
- Zawody kończymy bez medalu, ale zawodnicy spisali się super, bo był to ich pierwszy start na zawodach - mówi trener Adrian Kowalkowski.
Adam Bourdon startujący w kategorii wagowej -57 kg kadet starszy kick light uplasował się na miejscach 5-8. Nasz zawodnik wygrał dwie walki w najbardziej obsadzonej kategorii wagowej. Niestety walkę o medal przegrał z doświadczonym zawodnikiem. Z kolei Michał Dobies +69 kg (kategoria kadet starszy kick light) pokazał się z bardzo dobrej strony wygrywając walkę eliminacyjna. Jednak w ćwierćfinale musiał uznać wyższość swojego rywala, który wygrał jednoznacznie. Natomiast Maks Kleist (kategoria -52 kg) i Bartek Marek (kategoria -57 kg) odpadli w pierwszych walkach eliminacyjnych.
- Jako trener jestem bardzo zadowolony z zawodników, bo tylko poprzez starty będą mogli nabierać doświadczenia i rozwijać swoje umiejętności sportowe. Już nie długo kolejne zawody i liczymy na poprawę wyniku, jednocześnie dziękujemy sponsorom: Rafałowi Brzezińskiemu i Piotrowi Rólce - kończy trener Adrian Kowalkowski.