Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Dance Show Płośnica już za nami

2018-05-02 08:00:00 (ost. akt: 2018-05-01 22:49:55)

Uroczystego otwarcia Gali przeglądu dokonał wójt gminy Płośnica, Krzysztof Groblewski dziękując uczestnikom za przybycie. Podczas Gali finalista programu „Mali giganci” Jermiasz Cieniewicz zaprezentował uczestnikom swój popisowy numer.

Festiwal odbył się w trzech kategoriach wiekowych, zgromadził 20 zespołów z 7 miejscowości. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 300 uczestników m.in. z MDK Działdowo, Nowego Miasta Lubawskiego, Kozłowa, Żuromina, Szonowa, Lisnowa, Lubawy i oczywiście z Płośnicy z GCKiB i SP Płośnica.
Sala sportowa przy SP w Płośnicy w minioną sobotę zamieniła się świątynię tańca. Przygotowano na ten dzień dla zespołów szatnie, wodę, batoniki. Salę sportową zaciemniono i profesjonalnie oświetlono, tak by zespoły mogły stworzyć jak najbardziej atrakcyjne widowisko dla publiczności, której nie zabrakło w sobotę.Występy uczestników oceniało profesjonalne jury, w którym zasiedli – Marta Chudzyńska (absolwentka Szkoły Tańca Współczesnego w Berlinie) i Oskar Błaszczak (młody utalentowany tancerz z Torunia)

Grand Prix w kategorii 0-7 lat wywalczyły
„Iskierki” SP Płośnica

Kategoria 8-12 lat
„Bzik” MDK Działdowo

Kategoria 13-16 lat
„Actus” MDK Działdowo

Ponadto Jury przyznało nagrody i wyróżnienia dla wszystkich uczestników
Nagroda specjalną za choreografię otrzymał zespół Tiger Dance z Płośnicy.
Nagrodę za „Wysoki poziom artystyczny i szczególny design grupy” otrzymał zespół GAMA. Nagrodę za „Najlepszą Osobowość Sceniczną” otrzymał Hubert Anaczkowski. Nagroda za „Oryginalny Pomysł i Stworzenie Widowiska Scenicznego” - zespół Fantazja.

Niespodzianką dla publiczności i młodych tancerzy były występy dorosłych grup tancerzy. Wystąpiły instruktorki GCKiB Patrycja Karczewska i Monika Tankielun z grupami Zumba i Fitness m.in. z Filic, Dłutowa, Gródek, Małego Łęcka, w przerwie mogliśmy również podziwiać show Remmica J. Warsztaty taneczne poprowadził gość specjalny Jeremiasz Cieniewicz, dzieci zadawały wiele pytań oraz miały możliwość wzięcia autografu. Maciej Remiszewski licencjonowany choreograf Mistrzów Polski porwał uczestników do rytmicznej zabawy na Dance SHOW Płośnica, w trakcie tańca przekazał tancerzom wiele cennych wskazówek, zarażając ich pozytywną energią.

Każdy z uczestników otrzymał z rąk wójta gminy Płośnica Krzysztofa Groblewskiego oraz członka Zarządu Powiatu Działdowskiego Kazimierza Sosińskiego gratulacje i pamiątkową maskotkę - poduszkę, ten miły gest ucieszył wszystkie dzieci, każdy uczestnik przeglądu wyjechał z Płośnicy tego dnia z pozytywną energią i radością.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom, to dzięki Wam w Płośnicy stworzyliśmy Dance SHOW! Dziękujemy rodzicom, pracownikom SP Płośnica za pomoc w organizacji. Dziękujemy Jolancie Urbańskiej wraz z wolontariuszami za pomoc w trakcie Dance SHOW, druhom OSP Płośnica, na których zawsze możemy liczyć przy organizacji tak dużych przedsięwzięć. Szczególne podziękowania należą się Starostwu Powiatowemu w Działdowie oraz Wójtowi Gminy Płośnica, za ufundowanie nagród dla uczestników Dance SHOW Płośnica. Zapraszamy za rok na XV Płośnickie Spotkania Taneczne Dance SHOW Płośnica - mówi dyrektor GCKiB w Płośnicy, Beata Grędzińska.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Foto #2511170 | 37.47.*.* 31 maj 2018 23:05

  Zdjęcia tylko ustawiane po kolei z władzą jak za dawnych lat wymuszone

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Hjk #2496813 | 37.248.*.* 6 maj 2018 12:49

  Zajęci wyrzucaniem obornika pod kartofle

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. majówka #2496763 | 37.47.*.* 6 maj 2018 11:29

  bardzo długa majówka a w Płośnicy cisza,

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages