Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Spotkanie z Agnieszką Frączek

2018-05-13 10:05:06 (ost. akt: 2018-05-12 14:12:49)
Agnieszka Frączek jest m.in. autorką wierszy i opowiadań dla dzieci

Agnieszka Frączek jest m.in. autorką wierszy i opowiadań dla dzieci

Autor zdjęcia: GMP w Iłowie

W czwartek, 10 maja odbyło się spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci Agnieszką Frączek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłowie-Osadzie.

Zostało ono zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „ Wolność Czytania” 8 – 15 maja 2018. Dzieci z klasy IV ze  Szkoły Podstawowej w Iłowie- Osadzie oraz ze Szkoły Podstawowej w Narzymiu wzięły udział w spotkaniu autorskim z Agnieszką Frączek w GBP w Iłowie-Osadzie. W spotkaniu uczestniczyła Justyna Lytvyn dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie jako współorganizator spotkania, a także Dorota Kacperowska wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Iłowie-Osadzie.
 Agnieszka Frączek jest autorką wierszy i opowiadań dla dzieci, doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka w sympatyczny, ciepły sposób czytała dzieciom fragmenty swoich wierszy, wspólnie z nimi tropiła błędy językowe jakie najczęściej zdarza się nam popełniać na co dzień.
- O tym, jak bardzo podobała się naszym czytelnikom twórczość Agnieszki Frączek świadczą kupowane przez dzieci książki, do których autorka po spotkaniu wpisywała dedykacje i autografy. Nie zabrakło też pamiątkowych wpisów do książek jej autorstwa znajdujących się w zbiorach Biblioteki oraz pamiątkowych zdjęć z uczestnikami spotkania - powiedziała Halina Engelard, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie-Osadzie.

(ip)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages