Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Znęcał się nad swoją żoną. Został tymczasowo aresztowany

2018-05-16 12:10:00 (ost. akt: 2018-05-16 12:08:43)
Sąd zadecydował o aresztowaniu 31-letniego mężczyzny

Sąd zadecydował o aresztowaniu 31-letniego mężczyzny

Działdowski sąd na wniosek policji i prokuratury zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad swoją żoną.

Sprawca czynu dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. Teraz może mu grozić kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
W piątek 11 maja policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 31-latek wszczął awanturę domową, w trakcie której szarpał, bił, wyzywał słowami wulgarnymi oraz groził pozbawieniem życia swojej żonie. Kobiecie udało się uciec oprawcy i wezwać na pomoc policję. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do policyjnego aresztu.
- Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy takie zachowania nie były incydentalne – trwały od blisko dwoch miesięcy lecz z biegiem czasu powtarzały się i przybierały na sile - wyjaśnia Katarzyna Rogozińska z KPP w Działdowie.
W sobotę, 12 maja na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów w sprawie, sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo znęcania się kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


(szw)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages