Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

O tytuł Mistrza Pierwszej Pomocy

2018-05-18 17:00:00 (ost. akt: 2018-05-17 14:49:15)
Rywalizacja odbyła się pod okiem policjantów

Rywalizacja odbyła się pod okiem policjantów

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy orgaznizowane przez Polski Czerwony Krzyż wyłoniły najlepsze drużyny z powiatu działdowskiego, które będą reprezentować nasz region na szczeblu wojewódzkim. Walka toczy się o tytuł mistrzowski.

Jak się zachować gdy jesteśmy uczestnikami lub świadkami wypadku i w jaki sposób pomóc osobom poszkodowanym wiedzą ci, którym nie są obce zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla najlepszych w tej dziedzinie Polski Czerwony Krzyż organizuje Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Każdego roku drużyny ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych rywalizują o tytuł Mistrza Pierwszej Pomocy.
- Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Młodzież, dzięki odbywającym się podczas roku szkolnego ćwiczeniom i szkoleniom, przygotowuje się do startu
w mistrzostwach - mówi Katarzyna Rogozińska z zespołu Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.
W trakcie trzech etapów konkursu rywalizują ze sobą pięcioosobowe zespoły złożone z uczniów klas podstawowych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy „zabawy” muszą udzielić pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach.

Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów, które wyglądają bardzo realistycznie. W tym roku młodzież musiała udzielić pomocy uczestnikom wypadku samochodowego, które potrzebowały natychmiastowej pomocy przedmedycznej. Młodzież musiała m.in. udzielić pomocy osobie, która doznała omdlenia, innej, która uległa urazowi barku, a także poszkodowanemu z urazem biodra i otarciem. Nad przebiegiem działań i prawidłowym wykonywaniem czynności czuwali policjanci z Lidzbarka i Działdowa oceniając młodzież i udzielając wskazówek tym, którym zadanie sprawiało trudność. Policjanci oceniając poczynania i rywalizację uczestników zwracali również uwagę na właściwe zastosowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
- Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a zwycięzcom życzymy sukcesów w dalszych etapach turnieju - mówi Katarzyna Rogozińska z zespołu Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

(ip)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages