Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 2

2018-05-19 16:37:53 (ost. akt: 2018-05-19 17:26:14)
Uczestnicy i organizatorzy Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

Uczestnicy i organizatorzy Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

Autor zdjęcia: Nadesłane

W piątek 11 maja w Szkole Podstawowej nr 2 już po raz czwarty miał miejsce Konkurs Powiatowy z Języka Angielskiego dla uczniów oddziałów gimnazjalnych, organizowany we współpracy ze szkołą językową British House.

W konkursie brali udział uczniowie z sześciu szkół powiatu działdowskiego: z Burkatu, Iłowa, Księżego Dworu, Narzymia i Działdowa.
W konkursie indywidualnym wyłoniono troje Mistrzów Powiatu, którzy pod względem znajomości angielskiego słownictwa i struktur gramatycznych nie mieli sobie równych: I miejsce w konkursie zajął Igor Anuszewski ze Szkoły Podstawowej nr 2. Z kolei II miejsce zdobyła Katarzyna Nikiel również ze Szkoły Podstawowej nr 2), a III miejsce uzyskał Adam Jedamski ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Uczniowie, tradycyjnie już, rywalizowali nie tylko w konkursie indywidualnym, ale też multimedialnym Quizie drużynowym, podczas którego przedstawiciele wszystkich szkół mieli okazję poznać się, zintegrować i wykazać wiedzą. Uczestnicy po raz kolejny udowodnili, że są świetnie przygotowani do odpowiedzi na nawet najtrudniejsze i najbardziej zaskakujące pytania związane z historią, geografią i kulturą krajów anglojęzycznych.

Sponsorami nagród w konkursie byli: British House Działdowo – Szkoła Języków Obcych, Burmistrz Miasta Działdowo, Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz Wydawnictwo Macmillan. O poczęstunek dla uczniów zadbała piekarnia Bułka z Masłem. - Gratulujemy naszym Mistrzom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach - powiedzieli organizatorzy.
(ip)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages