Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Jubileusz 25 –lecia Zespołu Szkół nr 2

2018-05-19 09:02:42 (ost. akt: 2018-05-19 14:50:43)

18 maja to wyjątkowy dzień dla społeczności Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie, nie tylko ze względu na rocznicę urodzin patrona. W tegoroczne Święto Szkoły mija 25 lat od powołania tej placówki.Szkoła Podstawowa Nr 4 w Działdowie rozpoczęła swoją działalność
01.09.1993 r. Po trzech latach powołano II Liceum Ogólnokształcące - szkołę publiczną, pierwszą w naszym województwie szkołę średnią prowadzoną przez samorząd lokalny. Obecnie obie placówki tworzą Zespół Szkół nr 2. Prace nad nadaniem szkole imienia rozpoczęły się w roku szkolnym 1997/1998. Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców pozytywnie zaopiniowały kandydaturę Jana Pawła II. Osoba Ojca Świętego zyskała również ogromne poparcie uczniów. Uroczystość nadania szkole Jego imienia odbyła się 18 maja 1999 roku. Od tego czasu jest to dzień Święta Szkoły.

Autor cytatu: Jan Paweł II ,,Pamięć o przeszłości oznacza
zaangażowanie w przyszłość”

Każdy jubileusz powinien mieć szczególną oprawę. Nie zabrakło jej także podczas piątkowych uroczystości, które rozpoczęły się mszą świętą uświetnioną obecnością biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla. Następnie cała społeczność szkolna udała się do sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2, aby świętować kolejne urodziny szkoły. Część oficjalna rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły, który przed laty napisali nauczyciele: pan Jacek Karaszewski (słowa) i pan Zdzisław Gadomski (muzyka). Następnie o głos został poproszony dyrektor szkoły Wiesław Smereczyński, który sprawuje tę funkcję od samego początku. Przywitał zgromadzonych gości i przypomniał o trudnych początkach, w jakich powstawała nowa szkoła – kiedy ławki były pożyczane z plebani Parafii pw. Krzyża Św. a uczniowie uczyli się na korytarzach, bo brakowało wyremontowanych sal lekcyjnych. Głos zabrali niektórzy z licznie przybyłych gości: pani Renata Waszczak w imieniu sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa, posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Zbigniewa Babalskiego, Wojewoda Warmińsko – Mazurski Sławomir Sadowski, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, starosta powiatu działdowskiego Marian Janicki, burmistrz Miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński oraz dyrektor szkoły partnerskiej w Bad Hersfeld Karsten Backhaus.
Następnie pani Anna Siedlecka wygłosiła laudację: „Każdy jubileusz to połączenie tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością, a Nasza szkoła nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Wokół szkoły zawsze gromadziły się osoby twórcze, kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań oraz otwarte i wrażliwe na potrzeby dzieci. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się stworzyć Naszą Szkołę taką, jaką widzimy ją dzisiaj – przyjazną, kolorową i otwartą na nowe. XXV-lecie istnienia szkoły to okazja do tego, aby podziękować tym, którzy przez te 25 lat wspierali nas i przyczynili się do rozwoju naszej szkoły. W związku z tym chcieliśmy podziękować im za systematyczną i bezinteresowną pracę, pomoc w realizacji działań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych, znaczącą pomoc materialną i finansową na rzecz naszych uczniów i wychowanków oraz za publiczne wspieranie i popularyzowanie działań szkoły, które wpływały na jej pozytywny wizerunek w środowisku lokalnym. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom prywatnym oraz instytucjom, które wsparciem finansowym bądź rzeczowym, jak również poświęconym czasem i pracą na rzecz szkoły, przyczyniły się do polepszenia sposobu funkcjonowania Zespołu Szkół nr 2.”

Po tych słowach wyróżnionym osobom i instytucjom, którym Kapituła przyznała tytuł Honorowego Przyjaciela Szkoły, wręczono symboliczne statuetki aniołów i pisemne podziękowania.

Nagrody przekazano:
Katarzynie i Łukaszowi Baca – właścicielom firmy Foto Video Majka.
Karstenowi Backhausowi – dyrektorowi Modellschule Obersberg ze szkoły partnerskiej w Bad Hersfeld, współpracującej z ZS nr 2
Gabrieli Bartkowskiej – emerytowanej nauczycielce Szkoły Podstawowej nr 4
Ewie Brzozowskiej – dyrektor Przedszkola nr 4 w Działdowie, wieloletniej przewodniczącej Rady Rodziców
Elżbiecie i Gabrielowi Chojakom - właścicielom firmy Dekorglass Działdowo
dr inż. Sylwesterowi Czaplickiemu – przedstawicielowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Marianowi Janickiemu – staroście powiatu działdowskiego
ks. Henrykowi Jędrzyńskiemu – proboszczowi parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, wieloletniemu nauczycielowi
Kazimierzowi Kordeckiemu- Przewodniczącemu Zarządu Ekologicznego Związku Gmin Działdowszczyzna
Mirosławowi Koźlakiewiczowi – przedsiębiorcy i działaczowi społecznemu
Elżbiecie Leżuchowskiej - dyrektor SPZOZ w Działdowie
Grzegorzowi Mrowińskiemu - burmistrzowi Miasta Działdowo
Krzysztofowi Markowi Nowackiemu – Warmińsko-Mazurskiemu Kuratorowi Oświaty w Olsztynie
Teresie Nowakowskiej - radnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Władysławowi Nowakowskiemu – właścicielowi przedsiębiorstwa Novcan
Ryszardowi Pergołowi – przedstawicielowi Rady Rodziców
Jolancie Przasnyskiej – przewodniczącej Rady Rodziców
Wojciechowi Sobiechowi – właścicielowi hurtowni elektrycznej Elektri
Barbarze i Zbigniewowi Szymańskim – właścicielom drukarni Tinta
ks. Zdzisławowi Syldatkowi – wieloletniemu nauczycielowi oraz dyrektorowi Działdowskiego Centrum Caritas, obecnie proboszczowi parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Grudziądzu
bp Wiesławowi Śmigiel – biskupowi diecezji toruńskiej
Adamowi Witkowskiemu – właścicielowi firmy AD-SAN
Halinie Zawistowskiej – emerytowanemu pracownikowi naszej szkoły
Dyrektor szkoły Wiesław Smereczyński wręczył wyróżnionym pamiątkowe statuetki wraz z certyfikatem Honorowego Przyjaciela Szkoły.
466667

XXV-lecie istnienia szkoły to również doskonała okazja do tego, aby docenić pracę nauczycieli i pracowników szkoły. Gdyby nie ich zaangażowanie i trud, uczniowie nie mieliby możliwości rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Nagrodami Dyrektora Szkoły zostali uhonorowani:
nauczyciele

Monika Bourdon
Beata Gromadkiewicz
Jolanta Jeznach
Jacek Karaszewski
Ewa Wadecka
Anna Wiśniewska

Pracownicy administracji i obsługi:

Barwińska Barbara
Dąbrowska Monika
Domżalska Małgorzata
Dzierżanowska Małgorzata
Frelczak Izabela
Fryza Radosław
Gorczyca Andrzej
Kosiorek Mateusz
Markuszewska Krystyna
Matyjasik Justyna
Paczkowska Hanna
Przystup Danuta
Rogozińska Emilia
Szmidt Monika
Truszczyńska Anna
Tułodziecka Lucyna
Wiśniewski Grzegorz
Zagórska Mirosława
Zajączkowska Marta
Zembrzuska Sylwia

Uroczystości szkolne nie mogłyby się odbyć bez artystycznych pokazów w wykonaniu uczniów obu szkół. Jak zawsze prezentacja ich umiejętności była na najwyższym poziomie. Wystąpił m.in. chórek uczniów szkoły podstawowej „Polne nutki” pod kierunkiem pani Eweliny Szambory, zespół i chór wokalno – instrumentalny pod kierunkiem pani Dominiki Banach, występy taneczne i brawurowy występ Natalii Walczyk – absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi. Część artystyczną prowadzili uczniowie klas pierwszych liceum – Weronika Kossobudzka i Artur Landmann. Na zakończenie uroczystości wjechał na salę ogromny tort urodzinowy, którym dyrektor szkoły poczęstował wszystkich gości. Tradycja szkoły została w ten sposób uszanowana i wypada tylko czekać na kolejne, tak udane uroczystości i jubileusze.

Z okazji XXV – lecia istnienia szkoły ukazało się specjalne wydanie gazety szkolnej „W Soczewce”. Poza tym odbędą się jeszcze imprezy towarzyszące Jubileuszowi: X Międzynarodowy Turniej Minikoszykówki SOKÓŁ CUP oraz Piknik Rodzinny, którego Zespół Szkół nr 2 był przez wiele lat współorganizatorem.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages