Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Zakręcona Majówka we wsi Koty

2018-05-22 08:45:00 (ost. akt: 2018-05-22 08:51:09)
Każdy chciał wspiąć się na jedną z wieżyczek widokowych w lesie

Każdy chciał wspiąć się na jedną z wieżyczek widokowych w lesie

W niedzielę, 20 maja we Kotach odbyła się kolejna wycieczka piesza po okolicznych lasach, zorganizowana przez Stowarzyszenie „Pozytywna Wieś Koty”. Uczestnicy przeszli trasę 9 km, w tempie dostosowanym do najmłodszych uczestników.

Stowarzyszenie „Pozytywna Wieś Koty” zostało zarejestrowane 21 października 2016 roku. Jest to stowarzyszenie zwykłe, do którego może się zapisać każdy, kto jest pozytywnie nastawiony do życia i działania. Stowarzyszeniu przewodzi sołtys wsi Koty, Wiesław Kraszewski.
- Organizujemy szereg imprez, w których mogą uczestniczyć wszyscy, którzy mają na to ochotę. Są to imprezy w formie festynów, spływów kajakowych, a także wycieczki rowerowe i piesze. Niektóre odbywały się jeszcze przed powstaniem stowarzyszenia – opowiada żona sołtysa, Dorota Kraszewska. -

Miłość do wsi Koty zaczęła się ponad 10 lat temu, właśnie wtedy postanowiliśmy wybudować tutaj dom. Zaczęliśmy organizować spływy i wycieczki dla przyjaciół. Nasz dom stał się świetlicą wiejską, a gospodarz domu sołtysem. Pojawiły się wtedy większe możliwości, zaczęliśmy organizować Dzień Kartofla.
Koty są małą wioską położoną na terenie malowniczego Welskiego Parku Krajobrazowego, nad brzegiem rzeki Wel. Nieopodal znajdują się piękne lasy, bagna i jeziora. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji. W imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie biorą nie tylko udział mieszkańcy gminy Lidzbark, ale także mieszkańcy Mławy i okolic.
- Niektórzy są z nami zaprzyjaźnieni od wielu lat – dodaje pani Dorota. - W wycieczkach mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku, jak również domowi pupile.
Sołtys, Wiesław Kraszewski, oprowadza uczestników po okolicznych terenach, opowiadając różne historie i anegdoty, związane z tym terenem. Na zakończenie każdej imprezy wszyscy mogą wziąć udział w ognisku i poczuć się jak wśród przyjaciół.

Na 23 czerwca tego roku zaplanowana jest impreza „Festiwal rzeczno-bagienny”, na której odbędą się warsztaty rzeźbiarskie i malarskie, a także konkurs Mam talent oraz występy zaprzyjaźnionych zespołów. Wszystkie informacje na temat planowanych imprez można znaleźć na Facebooku, na fanpage’u Stowarzyszenia.

Monika Olszewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nigdy więcej majówk #2509471 | 185.170.*.* 28 maj 2018 15:19

    Nic nadzwyczajnego, nuda, zarośla z komarami i ogromne zmęczenie. Sołtys nie nadaje się do prowadzenia wycieczek.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages