Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Festiwal Tańca Show The Flow

2018-05-22 15:00:00 (ost. akt: 2018-05-22 12:25:38)

W Hali im. Polskich Olimpijczyków w Działdowie odbyła się VIII edycja Festiwalu Tańca Show The Flow. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych i Szkoła Podstawowa nr 2.

Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Starosty Działdowskiego, Burmistrza Miasta Działdowo i Wójta Gminy Działdowo .
VII edycja okazała się bardzo wyjątkowa i rekordowa: ponad 500 tancerzy w formacjach, 30 solistów, 17 duetów.
- Dziękujemy formacjom, które wystąpiły u nas gościnnie: Miejski Dom Kultury w Działdowie- Piruecik, Bzik 1, Bzik 2, Fuks 1, Fuks 2, Flash Dance i Actus z Panią Aldoną Demianiuk-Fojut na czele, Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku- Etoile i Lala Dance pod przywództwem Sylwii Łużewicz i Darii Piotrowicz, Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy oraz grupa Beat Street z Darią Piotrowicz, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie i formacja Good Luck. Dzięki Wam nasza impreza nabrała większego wymiaru w każdym aspekcie. Miło spotkać się na jednym parkiecie i razem świętować ten wyjątkowy dzień. Gratuluję pięknych pokazów i życzę dalszych sukcesów. Wspólna pasja magnesem przyjaźni - mówi Joanna Kolk.
Fresh Flow Dance Academy reprezentowały zespoły: Luzik, Lollipops, Lil Mosters, SWAG, Sensation, InMotion, Firefly, Fresh Flow, FitDance, Delices.
- Zawsze jestem dumna ze swoich tancerzy, ale tym razem jest to wyjątkowo wysoki pozim dumy i zadowolenia. Myślę, że pokazaliśmy się od najlepszej strony zarówno pod względem organizacyjnym, jak i tanecznym. Na co dzień trenujemy przed lustrem doskonaląc nasze umiejętności po to, aby tego szczególnego dnia to Państwa oczy i serca były naszym lustrem. Mamy nadzieję, że tak właśnie się stało - dodaje Joanna Kolk.
Działdowskie święto tańca nie mogłoby się odbyć bez wyjątkowych ludzi, gości specjalnych, czyli Magdaleny Zwierzyńskiej i Patryka Brdey- East Side Dance Academy oraz Zofii Styn i Kacpra Matuszewskiego- SMU. Magda i Patryk rozpoczęli nasz dzień cudownymi warsztatmi dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nich udział ponad 80 osób. Pierwsze zajęcia, freestyle miały owtorzyć umysł i ciała tancerzy, drugie- choreografia, sprawić by wcześniej nabyte inspiracje tancerze umieli wprowadzać podczas nauki układów. Magda i Patryk dali powera i motywację do wieczornych pokazów. W części showcaseów zasiedli razem z Zosią jako jury, natomiast Kacper poprowadził cały festiwal swoim wyjątkowym, charyzmatycznym głosem i porywającą energią. Mamy nadzieję, że nagrody tylko dodały smaku radości z wygranej. Dziękujemy wszystkim solistom i duetom za odwagę, determinację i przygotowanie. Pamiętajcie, że marzenia się spełnia, a następna edycja już za rok!

Pamiątkowe dyplomy i upominki otrzymał każdy uczestnik festiwalu.

- Takie duże przedsięwzięcia mówią bardzo wiele o naszym mieście i to nie tylko tanecznie. STF pokazuje, jak nasza społeczność potrafi współpracować, poświęcać się dla czegoś, na czym im zależy, co jest dla niej ważne, a ja mam to szczęście, że znam fantastycznych ludzi, którzy w różnych momentach mojego życia stanęli na mojej drodze, a naszym wspólnym mianownikiem są miłość i pasja do tańca. Podczas wielomiesięcznych przygotowań mogłam liczyć na moich tancerzy, ich rodziców, znajomych, lokalnych przedsiębiorców. Wystarczyło hasło Show The Flow i uśmiech oraz chęć pomocy pojawiały się automatycznie. Czy to nie jest olbrzmia moc?Z pewnością, a jeszcze większa satysfkacja i radość. Dziękuję wszystkim zaangażowanym, roztańczonym, obserwującym i do zobaczenia za rok -kończy Joanna Kolk.

Wyniki części konkursowych przedstawiają się następująco:
„Taniec w obiektywie”
I głosowanie Internautów- Klaudia Chojnacka
I miejsce Patrycja Pokropska
II miejsce Oliwia Kalinowska
III Aleksandra Mężykowska (zapraszamy po odbiór nagrody:))

Mini prezentacje:
SOLO JUNIOR
I miejsce Agata Gołębiewska
II miejsce Maria Licznerska
III miejsce Paulina Milczarek

SOLO MŁODZIEŻ 1
I miejsce Agata Czymerska
II miejsce Maja Osmańska
III miejsce Zuzanna Muszyńska

SOLO MŁODZIEŻ 2
I miejsce Daria Piotrowicz
II miejsce Natalya Shurynok
III miejsce Artur Bułakowski

DUETY JUNIOR
I miejsce Michalina Ulatowska i Lena Ogrodowczyk
II miejsce Hanna Nadarzyńska i Maja Duda
III Hanna Chylińska i Alicja Nadarzyńska

DUETY MŁODZIEŻ 1
I miejsce Agata Czymerska i Agata Gołębiewska
II miejsce Martyna Majerska i Zuzanna Muszyńska
III miejsce Maria Sidor i Emilia Kruszewska

DUETY MŁODZIEŻ 2
I miejsce Nina Rzeszutko i Wiktoria Łozińska
II miejsce Wiktoria Tomczak i Klaudia Tomczak
III miejsce Wiktoria Warecka i Sandra Fałkowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages