Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

50-lecie Szkoły Podstawowej w Sławkowie

2018-05-22 16:00:00 (ost. akt: 2018-05-22 15:08:05)
Występ artystyczny najmłodszych uczniów

Występ artystyczny najmłodszych uczniów

Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Sławkowie obchodziła jubileusz 50-lecia, 60-rocznicę urodzin patrona i I Zjazd Absolwentów. Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem tablicy przez Ludomirę Grubbę, mamę patrona szkoły.

W piątek, 18 maja Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Sławkowie obchodziła jubileusz 50-lecia, 60-rocznicę urodzin patrona oraz I Zjazd Absolwentów.
Uroczyste spotkanie, które łączy w sobie zapisane kartki 50-letnich wydarzeń szkoły rozpoczęło się odsłonięciem tablicy pamiątkowej przez Ludomirę Grubbę – mamę wspaniałego polskiego tenisisty, wielokrotnego Mistrza Polski, Andrzeja Grubby. Tablicę poświęcił Mieczysław Tereszewski - proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Józefa w Ruszkowie.

Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Część oficjalna rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkoły, który został zaprezentowany po raz pierwszy (słowa – Magdalena Cejman, muzyka – Daniel Stempkowski). Następnie głos zabrała Grażyna Kosewska – dyrektor szkoły, która sprawuje swoją funkcję od 11 lat. Po przywitaniu gości w swoim przemówieniu nawiązała do historii i teraźniejszości, działań podjętych w ostatnich latach: wybudowanie sali gimnastycznej i generalny remont budynku szkolnego, doposażenie sal lekcyjnych w sprzęt TIK i pomoce dydaktyczne.
- W szkole czas odmierzany jest w specyficzny sposób. To kolejne dzwonki, dni, miesiące i lata napędzają rzeczywistość szkolną. W tę perspektywę wpisują się także wydarzenia niecodzienne, dzięki którym możliwe jest podsumowanie dotychczasowych działań, zbudowanie refleksji nad pracą własną i szkoły. Do takich wydarzeń należy jubileusz. – mówiła dyrektor szkoły.

Podkreślała również jak ogromne znaczenie mają pedagodzy, uczniowie, rodzice oraz przyjaciele szkoły w stworzeniu społeczności szkolnej. Podziękowała byłym dyrektorom: Wojciechowi Bońkowskiemu i Włodzimierzowi Urbańskiemu. Następnie głos zabrali: Marian Brandt - wicestarosta powiatu działdowskiego, Mirosław Zieliński - Przewodniczący Rady Gminy Działdowo, Jan Świniarski – sekretarz Gminy Działdowo oraz dyrektorzy szkół gminnych i zaproszeni goście.

Część artystyczną poprowadzili nauczyciele Magdalena Cejman oraz Kazimierz Knozowski. Motywem przewodnim było połączenie historii z teraźniejszością, młodości
z doświadczeniem. Przedstawienie historii szkoły przeplatało się z występami dzieci
i młodzieży. Podsumowano także „Bieg na 50 km”, w którym uczestniczyli zarówno uczniowie, absolwenci, nauczyciele jak i sponsorzy szkoły. Część artystyczną zakończyło wspólne zaśpiewanie piosenki „Pokolenie”, wskazując tym samym na zgodną współpracę międzypokoleniową. Uroczystość zakończono pamiątkowymi zdjęciami, poczęstunkiem, zwiedzaniem szkoły, która mimo zmian, jakie nastąpiły w ciągu 50 lat, nadal jest tą samą szkołą przyjazną i otwartą na nowe wyzwania.

(ip)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. WM-Ost #2506669 | 83.9.*.* 23 maj 2018 20:48

    Życzę sto lat z okazji 50 lecia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages