Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

II Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Gminy Działdowo

2018-05-25 13:16:40 (ost. akt: 2018-05-25 13:25:02)
Celem Sejmiku były działania promujące wolontariat

Celem Sejmiku były działania promujące wolontariat

Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbył się II Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Gminy Działdowo pod hasłem „Pomocna Dłoń”.

Sejmik był zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Działdowo Pana Pawła Cieślińskiego, oraz Szkolę Podstawową im. Kazimierza Górskiego w Burkacie.
Doskonale wiemy jak dobroduszny i oddany bywa człowiek. W toczącej się dyskusji na temat Wolontariatu nie powinno zabraknąć działań uczniów i promocji tych działań w społeczności lokalnej. Celem Sejmiku były działania promujące wolontariat i edukacja młodego pokolenia na temat sposobów niesienia pomocy. Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły odpowiedziało 6 samorządów szkół Gminy Działdowo.

Na wstępie naszej uroczystości Pani Dyrektor Małgorzata Lorkowska powitała gości naszego sejmiku: Przewodniczącego Rady Gminy Działdowo Pana Mirosława Zielińskiego, Radną Gminy Działdowo Panią Krystyną Wasiak, Kierownika Gminnej Biblioteki w Burkacie Panią Aleksandrę Kowalską, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Klęczkowie panią Grażynę Shade i dokonała oficjalnego otwarcia. W imieniu gospodarzy głos zabrały przewodnicząca i zastępca przewodniczącej Sejmiku – uczennice klasy 3a Zuzanna Dziąbowska i Klaudia Rosińska. Następnie samorządy uczniowskie dokonały prezentacji swoich działań podejmowanych w szkołach. Po tej części nastąpiły obrady II Sejmiku Samorządów Uczniowskich Szkół Gminy Działdowo. Wszyscy radni sejmiku zostali podzieleni na 5 zespołów samorządowych. Obrady sejmiku rozpoczęły się od powołania członków prezydium w składzie: przewodnicząca sejmiku Zuzanna Dziąbowska, z-ca przewodniczącej Klaudia Rosińska, sekretarz Zuzanna Stachowiak. Przewodnicząca powołała również komisję skrutacyjną w składzie: Zuzanna Gmurczyk i Roksana Markowska.

Tematy poruszane podczas obrad sejmikowych oraz zagadnienia analizowane w toku warsztatów odnosiły się do ważnych sfer życia młodych ludzi. Radni naszego Sejmiku obradowali nad postulatami, które dały odpowiedzi na pytania kluczowe tego spotkania, a mianowicie: „Dlaczego warto być wolontariuszem?”, „Co powinien wiedzieć wolontariusz zanim zdecyduje, że chce nim zostać?”, „Czy nawet najprostsze działania na rzecz innych to też wolontariat? Czyli co mogę zrobić dla osób mi najbliższych”. Efektem naszej pracy stała się I uchwała II Gminnego Sejmiku Samorządów Uczniowskich Szkół Gminy Działdowo, która stanowi zbiór zadań do realizacji w swoich rodzinach, szkołach i miejscach zamieszkania. Podsumowując obrady, sekretarz Sejmiku Zuzanna Stachowiak odczytała projekt uchwały. Obecni bez uwag przyjęli treść uchwały i w głosowaniu jednogłośnie zatwierdzili do realizacji. 


Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Działdowo Pan Mirosław Zieliński, który przytoczył działania naszej gminy związane z wolontariatem. Przyjął również z rąk przewodniczącej sejmiku I uchwalę II Gminnego Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Gminy Działdowo deklarując, że zapozna Radnych Gminy Działdowo z jej treścią. Na zakończenie spotkania Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Lorkowska podziękowała wszystkim za owocną pracę i udział w sejmiku, następnie wręczyła opiekunom samorządów szkolnych podziękowania, a młodym radnym upominki.

(ip)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages