Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

I Liga Baseballu: Trzecie zwycięstwo Yankeesów

2018-05-27 14:43:05 (ost. akt: 2018-05-27 14:57:23)
Yankesse Działdowo wygrali kolejny mecz w I lidze

Yankesse Działdowo wygrali kolejny mecz w I lidze

W sobotę 26 maja Yankesse Działdowo podejmowali u siebie Baronów II z Wrocławia. Była to druga kolejka I ligi. Rozegrano jeden z dwóch zaplanowanych spotkań. Lepsi w nich byli nasi basebaliści.

Po wysokich porażkach we Wrocławiu tym razem na rewanż do Działdowa Baronowie przyjechali w mocniejszym składzie licząc na udany rewanż.

- Przestrzegałem już wcześniej trenerów i zawodników, że wrocławianie przyjadą się „odegrać” i trzeba być w pełnej mobilizacji. Tak też się stało, chociaż wiele pokrzyżowała pogoda - mówi Zdzisław Ziółkowski.

Początek meczu zgodnie z planem Yankeesi objęli prowadzenie 1:0. Horror zaczął się od drugiej zmiany w której dominowali Baronowie wygrywając ją 4:0!. Na szczęście mimo padającego deszczu i przerywania meczu w oczekiwaniu na poprawę pogody w 3 zmianie działdowianie odrobili straty zdobywając cztery obiegi i doprowadzili do remisu w meczu 5:5. Bardzo dobrze prezentowali się miotacze Yankeesów – Mateusz Banach, Paweł Karbowski, Łukasz Przybułek. Natomisat pozostali poprawili grę w ataku i swoimi odbiciami pozwolili na zdobywanie punktów.

W czwartej zmianie żaden z zespołów nie zdobył punktów. Wiele wskazywało, że piąta zmiana może przynieść rozstrzygnięcie, gdyż coraz większe opady deszczu wskazywały na wcześniejsze zakończenie spotkania. Ostatnia zmiana przyniosła punkt na wagę zwycięstwa. Była to trzecia wygrana w I lidze. Był to dobry sprawdzian dla ekipy trenerskiej. Drugi mecz nie doszedł do skutku z powodu niesprzyjających warunków i złego stanu boiska. Dzięki trzeciej wygrane Yankeesi Działdowo nadal liderują w I lidze wspólnie z Rawą Katowice.

Yankees Działdowo - Barons 2 Wrocław 6:5 (1:0, 0:4, 4:1, 0:0, 1:0)
Barons 2 Wrocław - Yankees Działdowo – odwołany


Skład Yankees Działdowo: Kamil Olichwier, Maciej Lipiński, Mateusz Banach, Mateusz Przybułek, Łukasz Przybułek, Daniel Gruszczyński, Paweł Karbowski, Daniel Wójcik, Dawid Jurkowski, Krystian Tyska, Bartosz Gajtkowski, Marcin Morawski, Damian Zaczkowski – trenerzy Maciej Lipiński, Aneta Prusak, Marcin Morawski.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages