Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Spłonął budynek starej plebanii przy kościele parafii św. Wojciecha w Działdowie. W pobliżu miejsca pożaru zatrzymano mężczyznę z nożem

2018-05-28 11:27:13 (ost. akt: 2018-05-28 12:09:01)
Budynek starej plebanni spłonął. Policja ustala, czy zatrzymany 36-latek jest sprawcą podpalenia

Budynek starej plebanni spłonął. Policja ustala, czy zatrzymany 36-latek jest sprawcą podpalenia

Budynek starej plebanii przy kościele św. Wojciecha w Działdowie spłonął. Z ogniem walczyło kilka zastępów PSP i jednostek ochotniczych straży pożarnych. Policjanci zatrzymali w budynku nowej plebanii mężczyznę z nożem i innymi przedmiotami.

Zgłoszenie o pożarze strażacy z działdowskiej komendy otrzymali dziś, 44 minuty po północy.


- Osoba zgłaszająca powiedziała, że „pali się kościół”. Dopiero po dojechaniu na miejsce zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej w Działdowie zastały dawny budynek plebanii (pustostan) całkowicie objęty pożarem. Podano prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się budynek starej plebanii przy kościele św. Wojciecha w Działdowie - mówi Damian Mackiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.


W gaszeniu pożaru brały udział zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Płośnicy, Wielkiego Łęcka, Petrykóz, Uzdowa oraz Rutkowic.

- Ze względu na znaczne zapotrzebowanie na wodę do celów gaśniczych, korzystano z sieci hydrantowej, a także dowożono ją samochodami pożarniczymi. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przeszukania pomieszczeń w celu sprawdzenia czy nie ma w nich osób postronnych.Na miejscu pojawiła się również policja. W budynku nowej plebanii funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mężczyznę.- W chwili zatrzymania 36-letni mieszkaniec Działdowa przebywał w budynku obecnej plebanii z przedmiotem przypominającym nóż. Posiadał również przy sobie inne rzeczy. Został już zatrzymany i czeka na przesłuchanie - mówi Justyna Nowicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.
Na razie nie wiadomo, czy zatrzymany odpowiada za podpalenie budynku plebanii i czy znalezione przy nim przedmioty należą do niego, czy też pochodzą z kradzieży.


(szw)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do LA... #2566546 | 31.0.*.* 28 sie 2018 22:58

  Proponuję agencja towarzyska w tym miejscu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Laudato Si #2565031 | 158.75.*.* 27 sie 2018 17:26

  Może teraz rozebrać ruiny, uporządkować grunt, a następnie spróbować zrobić mini-hospicjum stacjonarne, tylko z II kondygnacją na pełnej wysokości i podpiwniczony.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Hehe #2510913 | 37.248.*.* 31 maj 2018 11:47

  W otwartej kotlowni klechy trzymają sprzęt nagłaśniający za dziesięć tysięcy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zuzek #2510791 | 37.47.*.* 31 maj 2018 03:57

  No to księciunio ze zabytkiem tera zrobi co będzie kciał

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Stara Plebania #2510449 | 185.170.*.* 30 maj 2018 11:36

   Gość z narzędziem przypominającym nóż został obezwładniony w kotłowni, w której się zabarykadował. Wcześniej rzucił kiepa i się dach zapalił. Sprzęt za za 10 tyś . go interesował to i się z nim zamknął i nie chciał oddać. dzielni policjanci go obezwładnili i po sprawie. no i mamy go. Scenariusz jak z parodii serialu Detektyw w sutannie. Jest sprawca. Był motyw. Człowiek z prawem na bakier to i społeczeństwo po nim nie zapłacze. A tym czasem problem zabytkowego nieużytku ksiądz ma z głowy. Sprawa uciążliwej nieruchomości stała się otwarta. teraz będzie można realizować drugi etap projektu. Ale najpierw wierni parafianie będą musieli wesprzeć ich dobrowolną ofiarą. Amen.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (29)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages