Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Uczniowie znają się na motoryzacji

2018-05-29 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-29 11:53:50)
 Przemiłe uczennice ZS w Malinowie dbały o uczestników turnieju

Przemiłe uczennice ZS w Malinowie dbały o uczestników turnieju

Finał wojewódzki drużynowego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Zespole Szkół w Malinowie, zakończył się zwycięstwem Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy. Wystapiło w nim łącznie 17 drużyn.

Finał Wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym uczestniczyło 17 drużyn z województwa warmińsko-mazurskiego odbył się Zespole Szkół w Malinowie.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, kształtowanie pozytywnych wzorców zachowania, rozpowszechnianie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

W trakcie turnieju zawodnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, ze znajomości rozwiązywania konkretnych sytuacji na skrzyżowaniu oraz testy z historii motoryzacji. Ponadto musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W dalszej części zawodów uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie przygotowania do jazdy samochodem osobowym na przykładzie pojazdu fiat 126p.

Ważnym etapem finału turnieju była sprawnościowa jazda skuterem oraz samochodem osobowym na czas. Zmagania młodych uczestników trwały kilka godzin. Uczestnicy Turnieju współzawodniczyli zarówno indywidualnie jak i drużynowo (po 3 osoby z każdej szkoły) w następujących kategoriach: test z przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji. Pozostałymi konkurencjami były: jazda motorowerem, pierwsza pomoc przedmedyczna, jazda samochodem – test Stewarda oraz znajomość i obsługa pojazdu na samochodzie fiat 126p.

Rywalizacja okazała się bardzo zacięta i wyrównana. Najlepszą drużyną Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego finału Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego okazała się drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Nidzicy, która weźmie udział w Ogólnopolskim finale Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się już w czerwcu. W punktacji indywidualnej najlepiej wypadli reprezentanci Nidzicy, w testach wiedzy i jeździe samochodem oraz przedstawiciel Zespołu Szkół Elektrycznych i Informatycznych z Giżycka w jeździe na motorowerze.

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwali policjanci z komendy w Działdowie i w Olsztynie, służba medyczna i pracownicy PCK z Działdowa oraz pracownicy WORD z Olsztyna i Wydziału Komunikacji z Działdowa. Wszystkie startujące drużyny oraz laureaci poszczególnych konkurencji, otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i współorganizatorów turnieju.

(ip)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages