Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Oldschoolowy Turniej – młodzież wskrzesza palanta

2018-06-11 09:31:08 (ost. akt: 2018-06-11 09:37:10)
Na pomysł organizacji tak niezwykłego turnieju wpadła młodzież z Sejmiku Samorządów Uczniowskich Powiatu Działdowskiego

Na pomysł organizacji tak niezwykłego turnieju wpadła młodzież z Sejmiku Samorządów Uczniowskich Powiatu Działdowskiego

Autor zdjęcia: Nadesłane

Wielki Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych w palanta o Puchar Starosty Działdowskiego już za nami. To pierwsze tego typu wydarzenie w powiecie działdowskim. Na pomysł organizacji tak niezwykłego turnieju wpadła oczywiście młodzież skupiona w Sejmiku Samorządów Uczniowskich Powiatu Działdowskiego


To pierwsze tego typu wydarzenie w powiecie działdowskim. Na pomysł organizacji tak niezwykłego turnieju wpadła oczywiście młodzież skupiona w Sejmiku Samorządów Uczniowskich Powiatu Działdowskiego. Wydarzenie to przygotowywane było przez młodych ludzi przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Palantowym.

Wydarzeniu brało udział niemal 100 osób. To naprawdę dobry wynik, jak na pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Młodzież przy organizacji tego wydarzenia wykazała się ogromnym profesjonalizmem. Zadbała o to, by każdy grający otrzymał wodę – to bardzo ważne w tak upalne dni oraz posiłek dający siłę do dalszej sportowej rywalizacji.

Mimo, iż turniej był całkowicie amatorski, część zawodników właśnie podczas przedsięwzięcia nauczyła się zasad gry, emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły przez cały dzień. Najlepszą drużyną okazała się drużyna reprezentująca Liceum Ogólnokształcące w Lidzbarku. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Nr 1 w Działdowie, a trzecie Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Działdowie. W Turnieju uczestniczyli również uczniowie: II Liceum Ogólnokształcącego w Działdowie, Zespołu Szkół w Lidzbarku, Zespołu Szkół w Rybnie, Zespołu Szkół w Malinowie.

Dzięki wsparciu sponsorów każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Partnerami wydarzenia byli: Powiat Działdowski, Miejski Ośrodek Spory i Rekreacji w Działdowie, Techmor, Heinz Glas, Mazur Aqua oraz Zakład Mięsny Czaplicki.
Podczas Turnieju odbył się także konkurs indywidualny, jego zwycięzcy otrzymali w nagrodzie vouchery na wyjazdy z Student Travel.


(IP)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages