środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

I Szkolny Konkurs z Robotyki – „ROBO_STORMS”

2018-06-22 11:14:41 (ost. akt: 2018-06-22 11:19:44)
Nagradzani zwycięzcy konkursu

Nagradzani zwycięzcy konkursu

Od stycznia uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie uczestniczyli w zajęciach z kodowania i budowania robotów. Zajęcia początkowo skierowane były głównie dla uczniów w ramach projektu „Aktywnie spędzam wolny czas” finansowanych przez Urząd Miasta Działdowo.

Roboty zostały przekazane jako prezent gwiazdkowy od Burmistrza Miasta Działdowo pana Grzegorza Mrowińskiego.
Od kwietnia zajęcia dostępne były dla wszystkich chętnych uczniów, którzy byli zainteresowani , w jaki sposób można wykorzystać wiedzę zdobywaną podczas zajęć z informatyki .

Uczniowie na początku zajęć zapoznali się z podstawami konstrukcji robotów w systemie Lego Mindstorms EV3 EDU oraz podstawami programowania w LEGO MINDSTORMS EV3. Jest to język programowania dostarczony przez firmę Lego w celu nawiązywania komunikacji użytkownika z modułem sterującym robota.
W trakcie zajęć uczniowie konstruowali i kodowali roboty o różnym poziomie trudności, a zdobyte umiejętności pozwoliły naszym konstruktorom w czerwcu 2018 r. na uczestnictwo w - zorganizowanym przez pana Grzegorz Kurowskiego - I Szkolnym Konkursie z Robotyki – „ROBO_STORMS”. Celem konkursu było nie tylko propagowania zajęć robotyki w naszej szkole, czy algorytmicznego rozwiązywania problemów w zastosowaniu do wybranego języka programowania, ale przede wszystkim stymulowanie aktywności dzieci i młodzieży, rozwijania myślenia przestrzennego i technicznego oraz łączenia wiedzy z praktyką.
0000004292-20180621132025-img-1951-01-475337
Dlatego, zarówno przygotowany regulamin, jak i zadanie konkursowe umożliwiało realizację postawionych celów, a poziom trudności dostosowany był do możliwości uczestników konkursu. 
W rozgrywkach wzięło udział 6 uczniów z klas V-VII, których zadaniem było zbudowanie robota zdolnego do pokonania przygotowanego wcześniej toru przeszkód.
Uczniowie kodowali zbudowane przez siebie roboty w taki sposób, by te samodzielnie mogły zlokalizować przeszkody i wybrać optymalną dla siebie drogę przejazdu, informując jednocześnie, 
w którym kierunku będą jechać. O wygranej w konkursie decydowały nie tylko walory estetyczne prezentowanych robotów, ale przede wszystkim poziom wykonania zadania przez robota.

Komisja konkursowa w składzie: pan Marek Rzepczyński, pani Hanna Landmann oraz przewodniczący komisji pan Grzegorz Kurowski wyłonili trójkę zwycięzców:
I miejsce zdobył uczeń klasy VIb Paweł Wroszkowski, II. miejsce przypadło uczniowi klasy Vc Michałowi Niedzielskiemu, zaś III. lokatę na podium otrzymał uczeń klasy Vd Damian Osmański Wszyscy uczniowie uzyskali dyplomy za udział w konkursie oraz wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez Rodziców z naszej szkoły.Finaliści otrzymali: Za zajęcie 1-ego miejsca – zestaw robotów Lego Mindstorms ev3. Za zajęcie 2-ego miejsca - tablet Lenovo. Za zajęcie 3-miejsca - mysz gamingową. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.
0000004292-20180621131941-img-1944-01-475340
Dziękujmy Rodzicom naszych uczniów za ufundowanie niezwykle wartościowych nagród. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wspólnie będziemy mogli przeprowadzić drugą edycję, a wspaniałe nagrody zmotywują uczniów do jeszcze większej pracy.

Grzegorz Kurowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages