Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Te poetki przynoszą chlubę naszemu miastu

2018-06-23 15:05:00 (ost. akt: 2018-06-23 15:02:46)

Trzy poetki z Działdowa: Renata Buczyńska, Magdalena Cejman oraz Anna Barbara Czuraj-Struzik odniosły sukcesy w konkursach poetycki, które odbyły się odpowiednio w Ciechanowie i Płońsku. W ten sposób są chlubą naszego miasta.

Dwie poetki z Działdowa Renata Buczyńska i Magdalena Cejman, otrzymały wyróżnienia w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w Ciechanowie. Miesiąc wcześniej natomiast, poetka Anna Barbara Czuraj-Struzik otrzymała trzecią nagrodę w XIV Międzynarodowym Konkursie Poetyckim im. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego, organizowanym przez Centrum Kultury w Płońsku.Świętojański Konkurs Poezji w Ciechanowie, jak co roku od jedenastu lat, zorganizowany został przez oddział ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Jest to turniej jednego wiersza. Działdowo w tym roku reprezentowały Renata Buczyńska, Iwona Cherej i Magdalena Cejman, poza konkursem również Anna Barbara Czuraj-Struzik.
Motto poetyckie poetyckich zmagań brzmiało „W blasku księżyca w blasku ogniska”.
W konkursie wzięli udział poeci z centralnej Polski m.in. z Warszawy, Ciechanowa, Ostrołęki, Przasnysza, Płońska, Działdowa, Mławy czy Radzanowa.
Trzy nagrody i trzy wyróżnienia, przyznawane przez jury konkursowe rozłożyły się tym razem na trzy ośrodki poetyckie. Poeci z Ostrołęki otrzymali miejsce pierwsze i trzecie, poeci z Mławy miejsce drugie oraz trzecie wyróżnienie. Poetkom z Działdowa Magdalenie Cejman i Renacie Buczyńskiej przyznano wyróżnienie pierwsze i drugie.
Warto nadmienić, że dodatkowym wyróżnieniem dla naszych poetów był fakt, że Anna Barbara Czuraj-Struzik została powołana do jury tego konkursu. Zasiadała tam obok poety Piotra Kaszubowskiego i poetki Agnieszki Rychcik- Nowakowskiej.

- Jeżeli chodzi o pierwszą nagrodę, byliśmy co do niej jednomyślni, natomiast pozostałe wiersze, wskazane do nagród, sprawiły nam pewien kłopot, ponieważ w zasadzie prezentowały zbliżony poziom literacki, także różnice między nagrodą drugą a wyróżnieniami były naprawdę minimalne – mówi Piotr Kaszubowski, przewodniczący jury Świętojańskiego konkursu.
W połowie maja, w Płońsku odbyła się natomiast uroczysta gala wręczenia nagród w XVI Międzynarodowym Konkursie Poezji Polsko- Łacińskiej o Laur Księdza Macieja Kazimierza Sarbiewskiego. W konkursie tym wystartowali poeci z całej Polski oraz z Zagranicy, m.in. z Austrii, Czech czy Niemiec.
Trzecią nagrodę w tym konkursie przyznano poetce z Działdowa, członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Działdowskiej Kuźni Słowa Annie Barbarze Czuraj-Struzik.
- Trudnością tego konkursu a jednocześnie wielkim wyzwaniem jest barokowa stylizacja utworów albo wyraźne nawiązanie do życia i dzieła tego wielkiego artysty jakim był Sarbiewski, artysty paradoksalnie bardziej znanego poza granicami naszego kraju – podkreśla nasza poetka.

RS
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages