Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Natalia finalistką konkursu „Orzeł Biały - Nasza Duma”

2018-06-25 10:00:00 (ost. akt: 2018-06-25 09:29:47)
Natalia Rychcik (druga od prawej) zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych

Natalia Rychcik (druga od prawej) zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych

Natalia Rychcik ze Szkoły Podstawowej w Niechłoninie została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Biały - Nasza Duma”. Jej opiekunem była Barbara Sadłowska.

W Roku dla Niepodległej uczniowie Szkoły Podstawowej w Niechłoninie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Kancelarię Senatu i senatorów, którzy zadeklarowali przeprowadzenie konkursu w swoim okręgu wyborczym pod hasłem „Orzeł Biały – nasza duma”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem polskich symboli narodowych oraz popularyzacja wiedzy o godle, jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.
Wśród zaproszonych finalistów znalazła się uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Niechłoninie, Natalia Rychcik, która zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych w okręgu wyborczym, gdzie mandat senatora sprawuje pani Bogusława Orzechowska.

W dniu 7 maja 2018 roku w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczystość podczas, której wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia z rąk marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i przewodniczącego komisji konkursowej senatora Jana Rulewskiego.
„To bardzo ważne, abyśmy dbali o nasze symbole narodowe" – powiedział marszałek Senatu. "To jednoczy nas, spaja i przypomina o tym, o czym mówi również tytuł konkursu – o naszej dumie. Orzeł biały to nasza duma, biało-czerwona flaga to nasza duma. To, że jesteśmy Polakami to nasza duma” – podkreślił Stanisław Karczewski. Zaapelował, aby w dniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wywiesić flagi narodowe, aby Polska w tym dniu była biało-czerwona. Marszałek zaznaczył, że cieszy go udział aż 2500 szkół w konkursie. Jego zdaniem różnorodność nadesłanych prac ukazuje, jak wiele talentów ma polska młodzież. „Wszyscy wygraliście za to, że wzięliście udział w konkursie. Jak podczas olimpiady – udział jest najważniejszy. Zwycięstwo jest ważne, ale to, że włożyliście tyle wysiłku w przygotowanie prac konkursowych to wasz sukces, a także waszych nauczycieli i rodziców” – powiedział Stanisław Karczewski.

W środę 13 czerwca do Szkoły Podstawowej w Niechłoninie przybyła pani senator, Bogusława Orzechowska, która wręczyła Uczennicy nagrodę oraz złożyła gratulacje Opiekunowi. Serdecznie gratulujemy Natalii Rychcik i opiekunowi, pani Barbarze Sadłowskiej, nauczycielowi Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie.

(IP)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages