Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Policjanci przestrzegali przed wakacyjnymi zagrożeniami

2018-06-29 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-29 10:51:17)
Przypomniano zasady dla pieszych uczestników ruchu drogowego

Przypomniano zasady dla pieszych uczestników ruchu drogowego

Policjanci z Działdowa spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie, gdzie podczas apelu omówili treści związane z bezpiecznymi wakacjami.

Wakacje dla wielu dzieci to czas wolny od nauki, obowiązków, ale i niejednokrotnie mniejszej kontroli ze strony rodziców. Aby ten czas przebiegał bezpiecznie, zdrowo i szczęśliwie policjanci z działdowskiej jednostki policji przypomnieli uczniom o zasadach związanych z bezpiecznym wypoczynkiem.
Policjantka zajmująca się m.in. profilaktyką na spotkaniu z uczniami klas I-III przypomniała najmłodszym zasady związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, wędrówkami po terenach leśnych czy górzystych oraz zachęcała do korzystania z numerów alarmowych w przypadku zagrożenia. Funkcjonariuszka przypomniała również, jak należy zachować się w przypadku łączenia się z operatorem centrum powiadamiania ratunkowego i na co zwracać uwagę np. podczas zabawy na placu zabaw, w kontakcie z osobami obcymi czy wałęsającymi się bezpańskimi psami. Kierownik ruchu drogowego omówił zasady bezpiecznego poruszania się na pasach, korzystania z przejść dla pieszych oraz przepisów dotyczących rowerzystów.
- Podczas spotkania z młodzieżą klas IV-VII omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, zagrożeń wynikających z bycia uczestnikiem cyberprzestrzeni, a także niebezpieczeństw wynikających z zażywania substancji niewiadomego pochodzenia i składu pod kątem zagrożeń związanych z dopalaczami. Także w tej grupie wiekowej zwrócono uwagę na właściwe korzystanie z kąpielisk i wypoczynku nad wodą i w lesie - mówi Justyna Nowicka z KPP Działdowo.
Policjant ruchu drogowego omówił zasady obowiązujące uczestników ruchu drogowego i prawidłowego poruszania się motorowerami pod kątem wymaganych uprawnień i dokumentów oraz odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i opiekunów udostępniających pojazdy osobom nieletnim niezgodnie z przepisami.
Ponadto młodzieży przypomniano zasady obowiązujące pieszych uczestników ruchu drogowego, w tym obowiązku posiadania elementów odblaskowych w porze po zmroku poza terenem zabudowanym. Policjanci przekazali dla dzieci i wychowawców ulotki i broszury informacyjne związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, na wodzie, w lesie oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne wakacje”.

KPP Działdowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages