Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Szachowa wicemistrzyni Polski

2018-07-11 10:21:00 (ost. akt: 2018-07-11 10:20:36)
 Lena zdobyła Wicemistrzostwo Polski, Lena Zarębska, 2018

Lena zdobyła Wicemistrzostwo Polski, Lena Zarębska, 2018

Lena Zarębska Wicemistrzynią Polski w Szachach na XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2018. Przygodę z szachami rozpoczęła jako mała dziewczynka, kiedy tata pokazał jej, jak się gra w szachy.

Lena Zarębska jest obecnie uczennicą klasy VIII „a” Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie. Od września 2017 roku uczęszcza do Oddziału Dwujęzycznego, w którym rozwija swoje uzdolnienia zarówno z przedmiotów humanistycznych jak i matematyczno-przyrodniczych. Jej pasją są szachy. Swoją przygodę z tą dyscypliną rozpoczęła jeszcze jako mała dziewczynka, kiedy tata pokazał jej, jak się gra w szachy. Tak więc jej pierwszym nauczycielem był i jest tata Leny. Lena jest uczennicą pogodną, wrażliwą, komunikatywną i przyjaźnie nastawianą do drugiej osoby. Zawsze troszczy się o drugiego człowieka, rzetelnie wykonuje swoje obowiązki. Cechuje ją skromność oraz spokój i opanowanie, co niezaprzeczalnie przyczynia się do odnoszenia przez nią sukcesów. Szachy były i są dla niej zawsze wielkim wyzwaniem. Podczas gry w szachy najważniejsze są dla Leny skupienie, koncentracja oraz precyzja w liczeniu wariantów.

Cechuje ją wewnętrzny spokój, konsekwencja w działaniu oraz wysoka kultura osobista. Swojej pasji poświęca codziennie 2-3 godziny. Bardzo ceni sobie rodzinę i przyjaciół, którzy motywują ją do dalszej pracy i wysiłku. Do podejmowania nowych wyzwań skłania ją chęć osiągania sukcesów, zaś od swojego przeciwnika w grze wymaga gry fair play. Uważa, że każdy człowiek potrafi nauczyć się gry w szachy i osiągać sukcesy.
Jej największym sukcesem jest Wicemistrzostwo Polski na XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2018 oraz udział w Mistrzostwach Świata i Europy. W roku szkolnym 2017/2018 zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Działdowskiego w Szachach Indywidualnych w kategorii dziewcząt. W przyszłości chciałaby zawodowo grać w szachy, ponieważ uwielbia ten sport, sprawia jej dużo radości i przynosi satysfakcję. Szachy oraz udział w różnorodnych turniejach i zawodach umożliwiają Lenie podróże i poznawanie zakątków Polski oraz Europy. W wolnym czasie lubi czytać książki, ogląda filmy i rysuje.
Plany na najbliższy nowy rok szkolny? Doskonalić umiejętność gry w szachy, ćwiczyć oraz godnie reprezentować szkołę w turniejach. Najbardziej cieszy się, kiedy wygrywa dobrze rozegraną partię z silnym zawodnikiem i oczywiście, kiedy zajmuje wysokie miejsca w zawodach.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages