środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Recytowała wiersze swojego syna

2018-07-11 14:00:00 (ost. akt: 2018-07-11 10:43:34)

W niedzielę 8 lipca Powiatowe Wieczory z Poezją zgromadziły sympatyków żywego słowa w Lidzbarku, gdzie w otoczeniu piękna natury i w zachodzącym słońcu nad małym jeziorkiem na pomoście wystąpiła aktorka teatralna i filmowa Irena Telesz-Burczyk.

Irena Telesz-Burczy jest związana od lat z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie. U jej boku zaprezentowała swoją poetycką twórczość Sylwia Kaczmarczyk, członkini Działdowskiej Kuźni Słowa, współautorka kilku publikacji zbiorowych, pracująca aktualnie nad materiałem do własnego, debiutanckiego zbioru wierszy. Gości powitały Renata Buczyńska - Prezes SDKS i Marlena Komosińska Dyrektor M-GOK w Lidzbarku.
Oprawę muzyczną zapewnił znakomity pianista Stanisław Deja, a wokół miejsca spotkania rozstawiono przyciągające uwagę obrazy autorstwa Doroty Kalinowskiej - Sosnowskiej. Organizatorzy przygotowali dla zainteresowanych informacje o bohaterkach wieczoru. Aktorka zaprezentowała również kilka wierszy swojego syna Piotra Burczyka, laureata olsztyńskiego debiutu literackiego 2017 oraz porywająco wyrecytowała z pamięci adekwatny do tematyki spotkania utwór poetycki, a jej występ został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.Po spotkaniu do bohaterek wieczoru ustawiła się długa kolejka, wspaniała atmosfera spotkania przeniosła się bowiem na publiczność i wiele osób chciało porozmawiać czy mieć pamiątkowe zdjęcie z Panią Irenką i poetką. Na spotkaniu byli też zaprzyjaźnieni poeci z Mławy ( grupa Nasza poezja - pisz lub czytaj) . Była też obecna Ewa Rzeszutko , dzięki staraniom której ukazał się tomik poezji Zbigniewa Rzeszutko -
"Między ziemią a gwiazdami", który można było nabyć podczas spotkania.
Powiatowe Wieczory z Poezją są finansowane przez Powiat Działdowski a organizowane przez członków Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury.

Renata Buczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages