Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Yankeesi Działdowo VI miejscu w Polsce

2018-07-20 12:49:05 (ost. akt: 2018-07-20 12:59:19)
Nasz zespół zajął szóste miejsce w kraju

Nasz zespół zajął szóste miejsce w kraju

W dniach od 4 do 9 lipca w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży -Śląskie 2018 wystąpił zespół UKS Yankees Działdowo. W finale doborowa stawka – przeciwnicy Yankeesów to zaplecze drużyn ekstraligowych Silesii Rybnik, Gepardów Żory, Centaurów Warszawa, Stali Kutno i Dębów Osielsko.

Po raz pierwszy zawody rozegrane zostały w nowej formule systemem „każdy z każdym” i limitem narzutów dla miotaczy. Zespół działdowski miał niewiele czasu na przygotowania ze względu na brak środków na zgrupowania i wyjazdy na mecze. Na dodatek 3 zawodników ze składu w tym czasie reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy U-12 w Budapeszcie. Wyjazd na OOM Śląskie 2018 miał pomóc zawodnikom w rozwoju swoich umiejętności. Tak też było podczas gier, gdzie przy nowym systemie liczenia narzutów miotaczy walka wyrównana trwała do połowy meczu, później była to walka ze swoimi słabościami.
- Jak to na olimpiadzie najważniejszy dla nas był udział w tym historycznym wydarzeniu (po raz pierwszy w historii klubu) oraz dla miasta bo w grach zespołowych jak pracuję tutaj od 1980 roku w finałach żaden klub nie wystąpił. Jesteśmy w szóstce najlepszych w kraju, województwo warmińsko-mazurskie w baseballu sklasyfikowane zostało na 5 miejscu. Dzięki organizatorom mieliśmy tygodniowy pobyt w Żorach w westernowym miasteczku Twinpigs Zawodnicy wytrzymali trudy zawodów (prawie wszyscy) i dali z siebie wszystko a to czego się nauczyli będzie procentowało na przyszłość - mówi Zdzisław Ziółkowski.

Trzech zawodników : Piotr Sobiewski, Filip Nowakowski i Grzegorz Łątkowski „zapisani” zostali w notesie obecnego na Olimpiadzie amerykańskiego trenera Kadry Narodowej U-15. Mimo pewnych mankamentów dziękuję wszystkim zawodnikom za walkę i dobrą grą na zawodach. Dziękuję za pomoc w wyjeździe na Olimpiadę Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, Starostwu Powiatowemu w Działdowie, Firmom Dekorglass, Heinz Glas i Prorembud.


Klasyfikacja klubowa:

1. Gepardy Żory
2. Stal Kutno

3. Centaury Warszawa

4. Silesia Rybnik

5. Dęby Osielsko

6. Yankees Działdowo


Klasyfikacja województw:

1. Śląskie

2. Łódzkie

3. Mazowieckie

4. Kujawsko-Pomorskie

5. Warmińsko-Mazurskie


Nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny otrzymał Piotr Sobiewski.
Yankees Działdowo - Filip Nowakowski, Piotr Sobiewski, Grzegorz Łątkowski, Michał Kempka, Lis Miłosz, Maciej Rosiak, Jakub Jedwabnik, Michał Cięszczyk, Karol Wityczyn, Oskar Borowski, Wiktor Kowalski, Igor Piotrowicz, Emil Maier, Miłosz Chmielewski - trener Zdzisław Ziółkowski

- W trakcie olimpiady dotarła do nas wiadomość, że w 1 lidze dwóch porażek z Baronami z Wrocławia doznał zespół Rawy Katowice (dotychczasowy wicelider). Przy takim wyniku Yankeesi już są Mistrzami 1 ligi z prawem awansu po raz kolejny do Ekstraklasy bez względu na ostatnie mecze z Katowicami. Niestety pewnie i tak nie skorzystamy z awansu ze względu na koszty i brak wymiarowego boiska - mówi Zdzisław Ziółkowski.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Heh #2541528 | 31.0.*.* 22 lip 2018 21:50

  O kuźwa

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. No nie #2540416 | 94.254.*.* 21 lip 2018 00:19

  Na 6 zespołów 6 miejsce to sukces, Zdzisław szapo ba

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages