Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

XI edycja programu „Krew dla Polski” - Polała się krew przy Brico i Intermarche w Działdowie

2018-07-23 17:45:03 (ost. akt: 2018-07-23 17:54:32)
Dzieci i dorośli we wspólnej zabawie z chustami animacyjnymi i nauce pierwszej pomocy

Dzieci i dorośli we wspólnej zabawie z chustami animacyjnymi i nauce pierwszej pomocy

Autor zdjęcia: Nadesłane

Już po raz XI w niedzielę 21 czerwca Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie we współpracy z lokalnym Intermarche i Bricomarche zorganizował otwartą akcję poboru krwi pod hasłem „Krew dla Polski – Twoja krew ma moc, podziel się nią!” połączoną z festynem rodzinnym.

Tym razem zaczęliśmy rano. Od godz. 8:30 trwała rejestracja krwiodawców w mobilnym ambulansie poboru krwi, którzy chcieli podzielić się tym co mają najcenniejszego – krwią.

Organizatorzy zaprosili do współpracy Komendę Powiatową Policji, Państwową Komendę Straży Pożarnej, Straż Miejską, Urząd Miasta w Działdowie oraz organizacje pozarządowe, w tym: Stowarzyszenie „Wolność od strachu”, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Koło Powiatowo – Miejskie w Działdowie, Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Działdowie oraz przedstawicieli Klubów Honorowych Dawców Krwi im. Z. Guzowskiego w Działdowie i Gródkach, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dużych i małych.
Urząd Miasta w Działdowie przygotował dla każdego krwiodawcy oddającego tego dnia krew- upominek

Policjanci i strażacy udostępniali najmłodszym uczestnikom swój sprzęt. Można było założyć hełm policyjny, ubrać kamizelkę kuloodporną i poczuć się jak Policjant, rodzice bez konsekwencji uzyskać poradę. Strażacy zajechali wielkim nowoczesnym wozem strażackim wzbudzając szczególnie w najmłodszych zachwyt, ale również dorośli interesowali się jego wyposażeniem. Straż Miejska przygotowała gadżety dla krwiodawców, kolorowanki i balony dla dzieci. Koło Powiatowo – Miejskie Diabetyków w Działdowie przygotowało stoisko, na którym każdy chętny mógł sprawdzić poziom cukru we krwi. Przygotowaliśmy również wiele konkursów z nagrodami. Zapraszaliśmy dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy z chustami animacyjnymi i nauki pierwszej pomocy

Przez cały czas trwania poboru krwi serwowane były kiełbaski z grila, grochówka, które ufundował Prezes Intermarche Dariusz Rostkowski - smaczna grochówka ugotowana została przez pracowników kuchni przy Areszcie Śledczym w Działdowie. Grill obsługiwany był przez członków wolontariuszy naszego oddziału panią Rysi® i Bogdana, natomiast Kierownictwo Bricomarche ufundowało słodką watę cukrową dla wszystkich uczestników.

Pogoda nie zawiodła i w całej tej beczce miodu wynik poboru krwi zdaje się być łyżeczką dziekciu : zarejestrowano 38 krwiodawców z czego krew oddało 32 osób, pozyskano 14400 ml. krwi, 6 osób z różnych względów nie zostało dopuszczonych do oddania krwi.
- Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizacje festynu rodzinnego. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do krwiodawców – dziękujemy Wasza krew ma moc - mówią organizatorzy.


Joanna Derbin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages