Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Dzień Świętego Krzysztofa - Dzień Bezpiecznego Kierowcy

2018-07-27 09:00:00 (ost. akt: 2018-07-26 17:41:38)
Funkcjonariusze kontrolowali użytkowników, w tym kierujących pojazdami w zakresie przestrzegania przepisów BRD i jazdy zgodnej z przepisami

Funkcjonariusze kontrolowali użytkowników, w tym kierujących pojazdami w zakresie przestrzegania przepisów BRD i jazdy zgodnej z przepisami

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

W środę 25 lipca w imieniny Krzysztofa policjanci z powiatu działdowskiego prowadzili działania własne pod kątem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku z Dniem Bezpiecznego Kierowcy.


Funkcjonariusze kontrolowali użytkowników, w tym kierujących pojazdami w zakresie przestrzegania przepisów BRD i jazdy zgodnej z przepisami. Do rąk kontrolowanych trafiły broszury z modlitwą św. Krzysztofa, patrona kierowców.Wczoraj policjanci z powiatu działdowskiego prowadzili działania pn. Dzień Bezpiecznego Kierowcy z okazji imienin św. Krzysztofa przypadających na dzień 25 lipca.

Z okazji święta patrona kierowców policjanci prowadzili działania ukierunkowane na egzekwowanie przez uczestników ruchu drogowego stosowania się do przepisów BRD, nierozmawiania przez telefon trzymany w dłoni podczas prowadzenia pojazdu, używania fotelików i urządzeń BRD przy przewożeniu dzieci, stosowania się do ograniczeń prędkości i nie wsiadania za kierownicę pod działaniem alkoholu.

W działaniach brali udział policjanci ruchu drogowego i pionu prewencji. Podczas działań policjanci zastosowali 2 pouczenia i ujawnili jednego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość. Ponadto policjanci ruchu drogowego ujawnili jednego kierującego, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym i był nietrzeźwy. Natomiast funkcjonariusze prewencji ujawnili nietrzeźwego motorowerzystę, który jechał jedną z dróg w Działdowie pod prąd. Policjanci zatrzymali jeden dokument prawa jazdy i 3 dowody rejestracyjne od pojazdów.

W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze rozdawali broszury z modlitwą św. Krzysztofa patrona kierowców, by czuwał nad kierującymi pojazdami i strzegł ich przed niebezpieczeństwami na drodze. W myśl modlitwy „…daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził szkody. Nie pozwól, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa… Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości.”


Justyna Nowicka
KPP Działdowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lk #2547571 | 185.170.*.* 1 sie 2018 17:48

    No to księża KK mają poważną konkurencje, jeno patrzeć jak w kosciołach będzie pusciutko.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages