Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Adrian Kowalkowski zakończył karierę

2018-08-03 08:00:00 (ost. akt: 2018-10-06 09:12:16)
 Nasz zawodnik zdobył m.in.: Puchar Świata Rimini 2010

Nasz zawodnik zdobył m.in.: Puchar Świata Rimini 2010

Adrian Kowalkowski znany i utytułowany działdowski kickboxer zakończył karierę zawodniczą. Jednak nie rozstaje się on ze swoją ukochaną dyscypliną sportu. Nadal będzie trenował innych adeptów tej sztuki walki, bo planów ma wiele.

Adrian Kowalskowski urodził się 15 października 1990 roku w Działdowie. Swoje pierwsze kroki w kickboxingu stawiał pod okiem swojego ojca Zbigniewa, który prowadził go przez całą karierę zawodniczą. Nasz zawodnik trenował również przez wiele lat pod okiem Piotra Siegoczyńskiego. Swoje umiejętności rozwijał również pod opieką trenerów: Kazimierza Szczerby i Krzysztofa Kosedowskiego, medalistów olimpijskich oraz Marka Majewskiego z Olsztyna
- Już dawno walczyłem z myślami o trenowaniu tylko dla siebie, chyba przyszedł czas żeby dać sobie spokój ze startami - mówi Adrian Kowalkowski. - Moja decyzja była spowodowana zebraniem się dużej ilości obowiązków i kontuzji - dodaje nasz zawodnik

Okres treningów, walk i startów jako zawodnik dla Adriana Kowalkowskiego to piękne przeżycia i zdobywanie bogatego w doświadczenia życiowego. To także czas poznania cudownych ludzi o podobnych charakterach i oddaniu się wspaniałej dyscyplinie jaką jest kickboxing.
- Czasami zastanawiam się, czy jestem spełniony jako zawodnik... Myślę, że nie do końca. Jednak patrząc z perspektywy czasu na warunki w jakich trenowałem, nie miałem np. sparingów czy też dogodnej sali przed tak ważnymi imprezami, jak Mistrzostwa Polski w Full contact 2014 r., to uważam że udało mi się dużo osiągnąć, a na wspomnianych mistrzostwach zdobyłem 1 miejsce - rozmyśla działdowski kickboxer.

Adrian Kowalkowski uważa, chcąc iść do przodu trzeba zrobić trzy kroki do tyłu, zarówno w życiu jak i w karierze zawodowego sportowca. Nasz zawodnik ma dużo planów, które będzie chciał realizować oczywiście już jako trener.
- Jesteśmy w trakcie realizowania obiektu sportowego który umożliwi młodym zawodnikom trenowanie w jak najlepszych warunkach. Jednak najważniejsze jest dla mnie poświęcenie czasu mojej żonie i rodzinie, bo to jest w życiu najcenniejsze - wylicza działdowianin.

Jak sam przyznaje jego osiągnięcia nie byłby możliwe bez wsparcia najbliższych.
- Dziękuję bardzo mojej żonie Patrycji, która bardzo mnie wspierała i mi pomagała w tym co robiłem. Dziękuję moim rodzicom - Dorocie i Zbigniewowi - oni też zawsze mnie wspierali, a ojciec był moim trenerem i cały czas był przy mnie. Dziękuję również sponsorom firmom: Colet Kozłowo oraz Rafmet Działdowo - kończy Adrian Kowalkowski.

(SW)


Ważne osiągnięcia Adriana Kowalkowskiego:
Zdobywca Pucharu Świata Rimini 2010 r. - Light contact
Wice mistrz Polski Seniorów 2012 r. - Light contact
Mistrz Polski Młodzieżowców 2013 r. - Full contact
Mistrz Polski Seniorów 2014 r. - Full contact
Zdobywca Pucharu Europy 2016 r. - Full contact
Walki zawodowe: 3 (3 zwycięstwa)

Fot. Robert Skumiał
Fot. Nasz zawodnik zdobył m.in.: Puchar Świata Rimini 2010
Fot. Bilans na ringu zawodowym to 3 walki i trzy wygrane
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages