Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Posiadali narkotyki, trafili do aresztu

2018-08-01 17:04:18 (ost. akt: 2018-08-01 17:14:40)
W miniony weekend działdowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki

W miniony weekend działdowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki

Autor zdjęcia: Archiwum policja

W miniony weekend działdowska policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Obaj posiadali przy sobie narkotyki - marihuanę i amfetaminę. Dodatkowo jeden z zatrzymanych kierował samochodem bez uprawnień.

- Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych ujawnili dwóch mężczyzn z powiatu działdowskiego, którzy posiadali przy sobie amfetaminę i marihuanę. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszą zarzuty posiadania narkotyków - informuje Katarzyna Rogozińska z zespołu prasowego KPP w Działdowie.
Pierwszy z mężczyzn wpadł w sobotę 28 lipca. Podczas pełnienia służby na jednej z ulic miasta Działdowa policjanci dokonując kontroli klatek schodowych oraz pomieszczeń piwnicznych, w jednym z nich zauważyli mężczyznę, u którego ujawnili woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego koloru zielono–brązowego, woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku oraz 8 zawiniątek w foli aluminiowej z zawartością białego proszku.
- Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia. Użycie testera narkotykowego wykazało, że jest to marihuana oraz amfetamina - mówi Katarzyna Rogozińska z KPP Działdowo.

32-letni mieszkaniec Działdowa teraz za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadza przepis, zgodnie z którym, ten, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Do kolejnego zatrzymania doszło następnego dnia [niedziela 29 lipca - przyp. red.] Podczas pełnienia służby funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lidzbarku zauważyli jadący pojazd marki VW Golf, którego kierujący na widok jadącego radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo.
- Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Podczas wykonywanych czynności ustalono, że kierujący mieszkaniec gminy Płośnica nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych - relacjonuje Katarzyna Rogozińska z KPP Działdowo.

Funkcjonariusze również ujawnili u niego woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że była to amfetamina.

Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania substancji psychoaktywnej. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

(IP)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages