Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Czwarty Wieczór z Poezją

2018-08-14 11:00:00 (ost. akt: 2018-08-14 10:47:05)
Wszyscy uczestnicy Powiatowych Wieczorów Poezji

Wszyscy uczestnicy Powiatowych Wieczorów Poezji

Autor zdjęcia: Elżbieta Karlsson

VI Powiatowe Wieczory z Poezją cieszą się zainteresowaniem publiczności. 5 sierpnia gościliśmy w Działdowie aktora, muzyka, wokalistę Wojciecha Brzezińskiego, który wszedł w lityczny dialog z działdowską poetką Magdaleną Cejman.

Jest ona autorką dwóch tomików poezji, która zaprezentowała wiele utworów napisanych do kolejnego zbioru. Spotkanie tym razem zorganizowano przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Aktor czytał wiersze z tomiku „Na granicy spadających liści” wybierając utwory tak, że stworzył z poetką swoistą liryczną rozmowę. Publiczności bardzo się ten styl prowadzenia spotkania spodobał. Wokalnie spotkanie mistrzowsko oprawiły Iwona Korzeniewska i Anna Bońkowska przy akompaniamencie gitary Mirosława Gerlacha.

Panie zaśpiewały trzy piosenki, dwie z nich to własne kompozycje muzyczne Iwony Korzeniewskiej do wierszy Zbigniewa Kędzierskiego i Renaty Buczyńskiej. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac fotograficznych autorstwa Łukasza Podolskiego. Imprezę finansuje Powiat Działdowski, organizatorem jest Działdowska Kuźnia Słowa z pomocą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie i Miejskiego Domu Kultury w Działdowie. Po spotkaniu można było zostać właścicielem egzemplarza tomiku poezji Magdaleny Cejman „Na granicy spadających liści” - prezentu od autorki dla publiczności. Dla publiczności udostępniono również tomik wierszy Anny Cegiełki „Poczytajmy razem”.

Renata Buczyńska

Wojciech Brzeziński jest absolwentem Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Debiut teatralny miał miejsce 29 października 1994 roku w sztuce Jacka Kaczmarskiego i Jerzego Satanowskiego pt. Kuglarze i wisielcy w reżyserii Krzysztofa Zaleskiego w Teatrze Nowym w Poznaniu, z którym był związany do 1997.
Następnie w latach 1997-1998 grał na deskach Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Potem grał w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, w latach 1999-2008 był aktorem Teatru Współczesnego w Szczecinie, a od 2008 roku w Teatrze Ateneum w Warszawie. W 2013 roku został nagrodzony „Złotą Maską” za tytułową rolę w sztuce Kaligula Alberta Camusa w reżyserii Anny Augustynowicz.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Poezja #2555394 | 94.254.*.* 14 sie 2018 15:15

    To chyba ostatni rok poezji w Działdowie, teraz pisory będą chcieli robić poezję narodową.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages