Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Mimo upału zebrali 13 litrów krwi

2018-08-14 15:00:00 (ost. akt: 2018-08-14 12:27:04)
Krew chciało oddać wiele osób

Krew chciało oddać wiele osób

W piątek 10 sierpnia przed działdowski ratuszem stanął Mobilny Punkt Poboru Krwi. Mimo upału zebrano łącznie 13 litrów krwi. W akcji wzięło udział około 40 osób. Jednak nie wszyscy z różnych przyczyn mogli oddać ten cenny dar.

„Oddaj krew, pokaż że umiesz pomagać” pod takim hasłem oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie wpisał się w obchody tegorocznych Dni Działdowa. Współorganizatorem otwartej akcji poboru krwi przy ratuszu był burmistrz miasta Działdowo, który dał dobry przykład i sam oddał krew.
Mobilny punkt poboru krwi już od rana zaparkował przy działdowskim ratuszu i już było wielu chetnych od oddania krwi. Oprócz otwartej akcj poboru krwi, nasz oddził przygotował soisko na którym dzieci mogły kolorować obrazki z zakresu bezpieczeństwa i elementów pierwszej pomocy. Stoisko obsługiwali nasi wolontariusze. Przygotowalismy również miejsce, gdzie można było przeszkolić sie z zakresu pierwszej pomocy.

Krwiodawca po oddaniu krwi otrzymywał zaproszenie na obiead do restauracji Klubowa. Mimo upału akcja przyniosła efekty w postaci ponad 13 litrów krwi, która została pobrana od 30 dawców w tym 7 osób zecydowało się oddać krew po raz pierwszy. Łącznie do akcji zgłosiło się 40 chetnych. 10 osób z różnych przyczy zdrowotnych nie zostało dopuszczonych od oddania krwi. Ciekawostka jest taka, że do przeszczepu wątroby - najbardziej krwawa operacja - potrzeba od 10 do 18 litrów krwi.
- Dziękujemy krwiodawcom za bezcenny dar. Krew to moc - mówią organizatorzy akcji.

(Joanna Drebin)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages