Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Powiatowe Wieczory z Poezją zakończone

2018-08-17 08:00:00 (ost. akt: 2018-08-14 12:51:53)
Wieczory poetyckie cieszą się popularnością

Wieczory poetyckie cieszą się popularnością

Na ostatnie spotkanie z tegorocznej serii Powiatowych Wieczorów z Poezją miłośników poezji zaproszono do Płośnicy. W niedzielę - 12 sierpnia - wiersze Anny Wandy Ludwiczak czytała Olga Bończyk.

Pani Ania pisze wiersze dla dzieci - stąd też cały wieczór poświęcony był dzieciom. Dzieci z Gminy Płośnica przez cały tydzień poprzedzający spotkanie na skwerze, malowały prace z wykorzystaniem różnych technik plastycznych inspirowane wierszami z tomiku „Wierszowanki rymowanki”. Z prac powstała na kolorowych latawcach wystawa, która zdobiła zaaranżowaną na to wydarzenie scenę. Recytację uzupełniał śpiew dzieci z sekcji wokalnej GCKiB . Spotkanie przygotowano na skwerze im. Jana Wiśniewskiego, gdzie można było również podziwiać obrazy i piękne zdjęcia Anety Rozentalskiej. Wśród publiczności znaleźli się m.in. Sekretarz Gminy Płośnica Katarzyna Zakrzewska, Skarbnik Gminy Płośnica Anna Lempek, Przewodnicząca Rady Powiatu Działdowskiego Magdalena Anczykowska oraz Przewodniczący Rady Gminy Płośnica Jan Makowski; członkowie Działdowskiej Kuźni Słowa, Rodzina i Przyjaciele. Stworzyło to ciepłą , niepowtarzalną atmosferę . Kończąc spotkanie - Prezes SDKS - Renata Buczyńska podziękowała organizatorom i zespołowi członków SDKS, który pomagał w zorganizowaniu Wieczorów. Spotkanie zakończono wspólnym zdjęciem.

Jadwiga Smółka


Olga Bończyk, ur. 16 stycznia 1968 we Wrocławiu) – polska aktorka teatralna, filmowa i wokalistka. Związana jest m.in. z teatrami: Piosenki we Wrocławiu; Rampa, „Roma”, Kamienica, Projekt Teatr Warszawa, teatrem impresaryjnym Ale! Teatr i teatrem „Capitol” w Warszawie. Wraz z czołowymi polskimi jazzowymi muzykami koncertuje z autorskimi recitalami, m.in. „Piąta rano” i „Piosenki z klasą”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. znak zapytania #2578320 | 185.170.*.* 11 wrz 2018 22:52

    czytane wiersze były wielce do przemyślenia ale gdzie panie bibliotekarki ? to raczej impreza z ich dziedziny. no i po co kiepskie rysunki zwane obrazami a lepiej pochwalić śpiewające dzieci które przygotował pan Komoszyński.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages