Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Czym jest ALERT RCB

2018-08-14 20:00:00 (ost. akt: 2018-08-14 13:35:00)
Piękna tęcza po deszczu, ale alert ostrzegał nas m.in.przed ulewami

Piękna tęcza po deszczu, ale alert ostrzegał nas m.in.przed ulewami

Ostatnimi czasy wiele osób na terenie całej Polski dostało wiadomość rozpoczynającą się wzbudzajacym niepokój wykrzyknieniem „Uwaga!”. Czym jest ALERT RCB?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wprowadza system ostrzegania o groźnych sytuacjach (najczęściej pogodowych). Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji- docelowy program zacznie funkcjonować pod koniec tego roku. Jednak już teraz wiele osób dostaje wiadomości o gwałtownych burzach, czy silnych wiatrach. Są to testy Alertu RCB.
Informacje o zagrożeniu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa będzie przesyłać do operatorów telekomunikacyjnych. Aby dostać SMS-a nie trzeba pobrać odpowiedniej aplikacji, czy wykupić specjalnego pakietu. Wiadomości są bezpłatne, wysyłane na numery telefonów komórkowych, znajdujących się w zasięgu stacji operatora. Nie naruszają ochrony danych osobowych, ani nie trafiają do oddzielnej bazy. Takiego SMS-a można dostać o każdej porze dnia i nocy. Jego treść ma za zadanie ostrzec o niebezpieczeństwie i udzielić wskazówek. Obecny komunikat brzmi: „Uwaga! Dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty pogodowe.”
Marek Zagórski, minister cyfryzacji, podkreśla, że ALERT RCB „ma spełniać jedną funkcję: ostrzegać”. Wiadomości będą wysyłane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie zagrażają życiu i zdrowiu ludzi.

Natalia Walczyk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ffs #2555707 | 95.160.*.* 14 sie 2018 23:02

    Ogólne sianie paniki i tyle. Burza jest na tyle nieprzewidywalna, że nie ma potrzeby zawiadamiać o tym wszystkich użytkowników telefonów komórkowych w całym kraju.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages