Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

W urodzinowym biegu padł rekord

2018-08-20 10:00:00 (ost. akt: 2018-08-20 08:03:30)
Uczestnicy urodzinowego #54 biegu parkrun

Uczestnicy urodzinowego #54 biegu parkrun

W urodzinowym, sobota 17 sierpnia, biegu parkrun padł rekord frekwencji. Na starcie pojawiło się 72 zawodników. Na trasie spotkali się biegacze z wielu miast i krajów. Po biegu wszyscy razem świętowali pierwszą rocznicę parkrun.

Sobotni poranek parkrun Działdowo był wyjątkowy ( urodzinowy #54 parkrun przebiegło 72 biegaczy) obchodziliśmy pierwsze urodziny. To już rok jak w każdą sobotę pasjonaci biegania, marszu z kijkami nordik walking i marszobiegów spotykają się w Malinowskim lesie. Przez ten rok parkrunową trasę pokonało ponad 220 osób, w tym wielu gości w ramach tzw. parkrunowej turystyki nie tylko z kraju (Olsztyna, Gdyni, Warszawy, Poznania, Torunia, Jabłonnej, Nidzicy, Mławy, Gdańska, Dąbrówki, Ostródy, Skierniewic, Rumii, Tczewa), ale i za granicy (Francji, Anglii, Irlandii). Średnio w każdą sobotę zbiera się grupa około 27 biegaczy by aktywnie rozpocząć weekend.
parkrun to inicjatywa biegowa w pełni oparta na idei wolontariatu, a nasze pierwsze urodziny nie odbyłyby się bez wsparcia finansowego i rzeczowego oraz bezinteresownego zaangażowania wielu osób. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Burmistrza Miasta Działdowo Grzegorza Mrowińskiego, który wspierał naszą inicjatywę nie tylko finansowo ale także pomagał w promocji parkrunu. Uroczystość uświetnił tort przygotowany przez Cukiernię Rosario – serdecznie dziękujemy za piękny i pyszny tort.


Urodzinowy parkrun był doskonałym momentem podsumowania rocznej działalności i uroczystego podziękowania. Tuż po rozgrzewce, którą jak zwykle profesjonalnie poprowadził Artur Zajączkowski, koordynatorzy działdowskiego parkrunu Marcin Kasprowicz i Tomek Nąć wręczyli dyplomy i podziękowania. Działalność parkrunu, w ciągu tego roku, wsparło wiele osób i instytucji. Wśród instytucji, które przyczyniły się do naszego sukcesu należą – Hufiec Działdowo, Nadleśnictwo Lidzbark, dzięki którym udało się zorganizować spotkania integracyjne dla biegaczy. parkrun to nie tylko biegi, przy okazji sobotnich spotkań odbyło się wiele imprez okolicznościowych, w tym Dzień Dziecka podczas którego zdjęcia wykonywała Justyna Jastrzębska Pracownia Fotograficzna a słodkości dla dzieci ufundowała Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. Koordynatorzy Marcin i Tomek nie zapomnieli także o wolontariuszach, którzy w ciągu całego roku pracowali na nasz sukces poświęcając swój prywatny czas i angażując się w organizację biegu. Dyplomy i podziękowania odebrali – Jacek Cytlał, Dorota Marcinkowska, Łukasz Schulz i Rozbiegane Działdowo, Paweł Wółkowski, Artur Zajączkowski, Karol Malonek i Aleksander Sendzicki.

Urodzinowy #54 bieg pokonało 44 panów i 28 kobiet, najmłodszą uczestniczką była siedmioletnia Asia Bartkowska. Po raz pierwszy naszą trasę zdecydowało się pobiec aż 17 osób – bardzo się cieszymy z Waszej obecności i zapraszamy już za tydzień na kolejny parkrun. Podczas tego wyjątkowego biegu sześciu biegaczy wybiegało swój indywidualny rekord życiowy, w tym gronie znaleźli się – Zbigniew Mostowicz, Waldemat Mederski, Paweł Czuba, Antoni Ulewiński, Grzegorz Mrowiński, Sylwia Prokopowicz – Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jako pierwsi trasę #54 parkrun pokonali Martyna Konarzewska, Wioletta Kasprowicz i Wioletta Falba oraz Rafał Kołakowski, Tomek Rybka i Zbigniew Bartkowski.
Po biegu był czas na integrację, wspólne rozmowy i wspomnienia. Wolontariusze przygotowali poczęstunek, można było się wzmocnić zupą albo ochłodzić arbuzem. Na biegaczy czekał także pokrojony tort, kawa i herbata. W miłej atmosferze można było ochłonąć po biegu.
Tak duże przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez zaangażowanie 19 wolontariuszy, wśród których znaleźli się - Maria Cytlał, Małgorzata Grochalska, Anna Grochalska, Wioletta Kasprowicz, Marcin Kasprowicz, Agnieszka Kowalska, Piotr Koźmiński, Dorota Beata Marcinkowska, Anna Markiewicz, Lidia Michalak, Oliwia Nąć, Natalia Nąć Tomasz Nąć, Aleksander Sendzicki Magdalena Skuza-Sendzickia, Paweł WółkowskiI, Adam Włodarczyk, Artur Zajączkowski. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu.
A za tydzień jest kolejna sobota i kolejny parkrun, zaczynamy nowy rok. Już dziś zapraszamy do wspólnego aktywnego rozpoczęcia weekendu. Spotykamy się jak zwykle na parkingu w Malinowskim lesie o 8.45.

(Marzena Nąć)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Enio #2559164 | 37.248.*.* 20 sie 2018 10:04

    To ten Zając od mandatów z policji??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages