Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Znalazł portfel, zabrał pieniądze i wyrzucił go

2018-08-23 09:50:00 (ost. akt: 2018-08-23 10:04:39)
Mężczyzna wyjął pieniądze z portfela po czym go wyrzucił

Mężczyzna wyjął pieniądze z portfela po czym go wyrzucił

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Mieszkanka gminy Płośnica zgubiła portfel w okolicach jednego z lokali gastronomicznych w Działdowie. Odnalazł zgubę, ale bez pieniędzy. Policja ustaliła, że podniósł go mężczyzna, zabrał z niego pieniądze i wyrzucił.

- Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego działdowskiej komendy wyjaśniali okoliczności zdarzenia związanego z zagubieniem portfela. Jego właścicielka go odnalazła, jednak już bez zawartości. Mając podejrzenie co do sprawcy przywłaszczenia, wezwała na miejsce policyjny patrol, który zatrzymał mężczyznę do wyjaśnienia.
Mieszkanka gminy Płośnica zgubiła portfel przed jednym z lokali gastronomicznych w Działdowie - mówi Justyna Nowicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

W portfelu znajdowały się m.in. pieniądze. Zorientowawszy się, że nie ma portfela, szybko wróciła na miejsce i odnalazła zgubę, jednak już bez zawartości. Kobieta nieopodal zauważyła starszego mężczyznę i mając podejrzenie, co do sprawcy przywłaszczenia, wezwała na pomoc policję. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze potwierdzili, że wskazany mężczyzna chwilę wcześniej podniósł portfel z ziemi, opróżnił jego zawartość, a następnie odrzucił go na trawnik i poszedł prosto do sklepu z alkoholem.

- Mężczyzna w chwili zatrzymania nie posiadał przy sobie gotówki. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego, policjanci osadzili podejrzanego w policyjnej celi do wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu mężczyzna złożył wyjaśnienia. Podczas przesłuchania mężczyzny funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym ukrył on pieniądze, a następnie odzyskaną niemal w całości kwotę przekazali właścicielce - dopowiada Justyna Nowicka z KPP Działdowo.
Za przywłaszczenie cudzej rzeczy znalezionej sprawcy grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(IP)
Nagranie z monitoringu, w poniższym linku:


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages