środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Areszt dla podejrzanego o włamanie i przestępstwa narkotykowe

2018-08-29 08:20:00 (ost. akt: 2018-08-29 08:17:28)
Za popełnienie  przestępstw w warunkach tzw. recydywy, zatrzymanemu grozi kara 15 lat pozbawienia wolności

Za popełnienie przestępstw w warunkach tzw. recydywy, zatrzymanemu grozi kara 15 lat pozbawienia wolności

Mieszkaniec Działdowa najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjny patrol, ponieważ podczas legitymowania posiadał przy sobie narkotyki. Grozi mu za to kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Ponadto odpowie również za przestępstwo usiłowania kradzieży z włamaniem do lokalu z automatami do gier. W Działdowie w poniedziałek (27 sierpnia) policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego pełnili służbę na terenie miasta. Na jednej z ulic zauważyli znanego im z widzenia działdowianina i postanowili go wylegitymować. Podczas sprawdzania mężczyzny ujawnili w jego posiadaniu biały proszek. Podejrzewając, że mogą to być narkotyki zatrzymali mężczyznę i przekazali celem wyjaśnienia dla kolegów z wydziału kryminalnego. Badanie narkotestem potwierdziło, że zabezpieczony proszek to amfetamina.
Mężczyzna kilka dni wcześniej był już „gościem” działdowskich kryminalnych do sprawy dotyczącej usiłowania kradzieży z włamaniem do lokalu z automatami do gier, która miała miejsce 19 sierpnia.
Mężczyzna działając wówczas wspólnie i w porozumieniu z innym mieszkańcem Działdowa włamał się do salonu z grami z zamiarem kradzieży pieniędzy, jednak zostali zatrzymani przez patrol ochrony, który im to skutecznie uniemożliwił.
- We wtorek 28 sierpnia na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Teraz najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w więziennej celi - mówi Justyna Nowicka z KPP Działdowo.
38-latek odpowie za nielegalne posiadanie substancji psychoaktywnej oraz przestępstwo przeciwko mieniu. Z uwagi na popełnienie tych przestępstw w warunkach tzw. recydywy, grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages