środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Akcja CBŚP w powiecie działdowskim. Zatrzymano 2 osoby, które posiadały znaczne ilości narkotyków

2018-09-01 10:22:00 (ost. akt: 2018-09-02 14:06:13)
Zatrzymano dwóch mężczyzn poszukiwanych listem gończym

Zatrzymano dwóch mężczyzn poszukiwanych listem gończym

Funkcjonariusze CBŚP wraz z działdowskimi policjantami zatrzymali dwóch mieszkańców naszego powiatu. Byli poszukiwani listami gończymi za przestępstwa. W czasie zatrzymania znaleziono znaczne ilości amfetaminy, marihuanę oraz tabletki ekstazy.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie oraz Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Olsztynie zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy, marihuanę oraz tabletki ekstazy. 22 i 31-latek byli także poszukiwani za przestępstwa narkotykowe. Obaj mają zasądzone kilkumiesięczne kary pozbawienia wolności. Mieszkańcy powiatu działdowskiego już usłyszeli zarzuty. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności - informuje Justyna Nowicka z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.


Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Działdowie wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Olsztynie ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Działdowo osoby tam przebywające mogą posiadać znaczne ilości narkotyków. Z ich informacji wynikało także, że mogą to być poszukiwani za przestępstwa narkotykowe. Późnym wieczorem 29 sierpnia tego roku weszli na teren posesji.

- Tam zatrzymali 2 mężczyzn. Faktycznie był tam 22-latek, który był poszukiwany listem gończym przez prokuraturę z Golubia Dobrzynia oraz 31-latek poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia przez działdowski sąd. Obaj mają zasądzone kilkumiesięczne kary pozbawienia wolności za posiadanie znacznych ilości środków odurzających - mówi dalej Justyna Nowicka z KPP Działdowo.


Potwierdziło się także, że w wynajmowanych pomieszczeniach na terenie posesji mężczyźni mieli narkotyki. Policjanci zabezpieczyli blisko 1 kg amfetaminy, ponad 30 gramów marihuany, 24 sztuki ekstazy oraz krzew konopi indyjskiej. Ponadto policjanci zabezpieczyli inne przedmioty mające związek z prowadzoną przez zatrzymanych działalnością przestępczą.
Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnych oraz uprawy konopi. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności. W piątek 31 sierpnia mężczyźni zostali przetransportowani do Aresztu Śledczego w Działdowie, gdzie spędzą najbliższe miesiące odbywając zasądzone kary.

W tym samym czasie zapadła także decyzja sądu o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na okres 3 miesięcy za bieżącą nielegalną działalność.

(IP)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages