Zwycięstwo Dekorglassu na inaugurację

2018-09-03 13:02:46(ost. akt: 2018-09-03 13:36:00)
Dekorglass Działdowo pewnie pokonał mistrza Polski 3:1

Autor zdjęcia: KS. Dekorglass

Dekorglass pokonał w meczu inauguracyjnym Super Ligii Lotto PKS Kolping Frac Jarosław 3:1. Swoje pojedynki wygrali niezawodny Wang Yang (dwa) i debiutant Taku Takakiwa.
Niedzielnym (2 września) rywalem Dekorglassu był aktualny mistrz Polski PKS Kolping Frac Jarosław. Warto przypomnieć, że nasi tenisiści dwa ostatnie spotkania z tym rywalem przegrali, mieli więc coś do udowodnienia.

W pierwszym meczu Wang Yang pokonał Tomasa Konecnego 3:2. Pięciosetowy pojedynek był bardzo zacięty, jednak nasz zawodnik do końca zachował zimną krew i odniósł zwycięstwo. W kolejnym pojedynku wystąpił Paweł Fertikowski. Mimo, że tenisista Dekorglassu wygrał pierwszego seta, to w całym meczu lepszy była Lei Kou, który wygrał starcie 1:3. W trzecim pojedynku stanęli na przeciw siebie Taku Takakiwa (debiut w Dekorglassie) i Piotr Chodorski. Nasz nowy zawodnik przegrał w swoim meczu tylko seta i tym samym wyprowadził Dekorglass na prowadzenie 2;1. W czwartym pojedynku Wang Yang był lepszy od Lei Kou, pokonując go 2:0.

Kolejny mecz Dekorglass rozegra z Energą KTS Toruń w środę 9 września o godz. 18.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły przy ul. Jagiełły 33 w Działdowie. Będzie to przełożony mecz 6 kolejki Super Ligi Lotto.