Dekorglass zdecydowanie lepszy od beniaminka z Torunia

2018-09-05 21:25:55(ost. akt: 2018-09-05 22:01:44)
Taku Takakiwa pokonał Abdela Kader Salifou 3:0

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Dekorglass bez większych problemów pokonał beniaminka Energę KTS Toruń w meczu 6. kolejki Super Ligi Lotto, która została rozegrana awansem.
Po zwycięstwie przed własną publicznością Dekorglass awansował na pierwsze miejsce w lidze.
Do pierwszego pojedynku trener Jiri Vrablik wystawił Taku Takakiwę. Nasz zawodnik zmierzł się Abdelem Kader Salifou. Nowy nabytek naszego klubu bez większych problemów poradził sobie z rywalem i pewnie pokonał go 3:0.

W drugim pojedynku zmierzyli się ze sobą, Słowak chińskiego pochodzenia Wang Yang i Han Chuanxi. W pierwszym zaciętym secie, który zakończył się wynikiem 18 do 16 górą był nasz tenisista.W kolejnych dwóch setach zwyciężył zawodnik gości. Jednak Wang Yang zdołał odwrócić losy spotkania i ostatecznie zwyciężył 3:2.

Przypomnijmy, że dzisiejsze [środa 5 września] zwycięstwo Dekorglassu to jest już drugim w lidze. W niedzielę, 2 września działdowski zespół pokonał 3:1 aktualnego mistrza Polski Kolping Frac Jarosław - przyp. red.]. Obecnie z sześcioma punktami działdowianie są liderami Super Ligi Lotto tenisa stołowego.