Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

V Piknik Literacki już za nami

2018-09-06 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-06 12:16:46)
Uczestnicy V Pikniku Literackiego w Drzazgach

Uczestnicy V Pikniku Literackiego w Drzazgach

Autor zdjęcia: Jadwiga Smółka

Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa podsumowało kulturalne lato. 1 września - w piękną, słoneczną sobotę - członkowie SDKS, zaproszeni Goście i lokalne władze - spotkali się na V Pikniku Literackim w Drzazgach koło Działdowa.

Przybywającym wręczano Złote Myśli, które później, podczas spotkania były na głos odczytywane. Gości powitała i spotkanie prowadziła Renata Buczyńska – Przewodnicząca Stowarzyszenia. Złote Myśli to tylko jedna z wielu atrakcji, jakie czekały na uczestników. Ogłoszono konkurs Jednego Wiersza (temat: „Wspomnienie z wakacji”).Wygrał go Karol Grosz z Żabin- od niedawna członek SDKS. Wyróżnienie otrzymała 8 letnia Helenka Chojnowska. Kolejną atrakcję stanowiło zadanie twórcze. Za inspiracją Wisławy Szymborskiej każdy mógł ułożyć własną rymowaną sentencję w stylu limeryków (tzw. „Lepieje” Np. „Lepiej mieć horyzont wąski, niż zamawiać tu zakąski” . Goście okazali się bardzo twórczy i powstało wiele limeryków Drzazgowych. Całość uświetniał też występ Jakuba Krajkowskiego, uczestnika The Voice of Poland Kids oraz laureata licznych prestiżowych konkursów wokalnych. Częścią spotkania był też Flirt Literacki na bazie tekstów Bolesława Leśmiana. Wszystkich zaproszono do pamiątkowego zdjęcia. Dużą część spotkania zajęły prezentacje autorskie - poznanie interpretacji wszystkich zgłoszonych do konkursu wierszy. Pozostały czas zajęły swobodne rozmowy, biesiadowanie, wymiana informacji o nadchodzących wydarzeniach literackich, poznawanie się oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. Spotkanie zakończyło się po zmroku i z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników.


Jadwiga Smółka

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Laura #2580062 | 185.170.*.* 14 wrz 2018 09:49

  Lauro, moja miła! Zaprezentuj coś własnego. Pliz!!! :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Laura #2577664 | 178.36.*.* 11 wrz 2018 08:44

  A to Adam Mickiewicz należał do DKS? Czekamy na sonet wyprodukowany w Waszej manufakturze. Drodzy aktywiści od pisania a znacie słowa Marcjalisa? "Kto nie ma czytelników, nie jest pisarzem."

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Laura #2573965 | 178.36.*.* 6 wrz 2018 13:31

   Miast przebanlnej paplaniny kumentatora sprawozdawcy przeczytałabym nagrodzony wiersz i garść limeryków. No tyn sonet może by kto w końcu ułożył.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages