Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Metalowe pułapki na polach kukurydzy zmorą rolników

2018-09-12 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-12 11:38:23)
Pułapki na polach kukurydzy są zmorą rolników

Pułapki na polach kukurydzy są zmorą rolników

Pułapki na polach kukurydzy pojawiają się w okresie zbiorów tej rośliny. Najczęściej są to śruby przywiązane drutem do kolby. O takich zdarzeniach policję informowali rolnicy z naszego powiatu.

Pułapki na polach kukurydzy są zmorą rolników zwłaszcza w okresie zbiorów. Takie zgłoszenia wpływały zarówno do działdowskiej jak i mławskiej policji.
- Do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie i Komisariatu Policji w Lidzbarku wpłynęły zawiadomienia o zdarzeniach dotyczących pułapek na polach kukurydzy, do których dochodziło na terenie powiatu działdowskiego - mówi Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.
Według zgłoszeń, jakie wpłynęły do działdowskich stróżów prawa cztery z nich miały miejsce na terenie gminy Lidzbark i gminy Płośnica, kolejne dwa na terenie gminy Działdowo.
Pierwsze zgłoszenie wpłynęło 27 sierpnia dotyczyło miejscowości Gródki. Tam nieznany sprawca posługując się śrubą zamocowaną na kukurydzy doprowadził do uszkodzenia w dniu 23 sierpnia maszyny rolniczej.
- Kolejne zgłoszenie dotyczyło uszkodzenia maszyny do koszenia kukurydzy w miejscowości Koszelewy w dniu 24 sierpnia - dodaje Justyna Nowicka, rzecznik prasowy działdowskiej komendy policji.
Podobne zdarzenia miały miejsce na terenie gminy Lidzbark w dniu 27 sierpnia. Policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku otrzymali kolejne zawiadomienie o śrubie zawieszonej na kukurydzy, którą znalazł rolnik w miejscowości Jabłonowo. Na całe szczęście w tym przypadku nie doszło do uszkodzeniu maszyny rolniczej do siekania kukurydzy.
Zaledwie dzień później [28 sierpnia - przyp.red.])w tej samej miejscowości na tym samym polu zostaje znaleziona śruba zamocowana do kukurydzy, zanim zostały podjęte prace na polu związane ze zbiorem kukurydzy. Do uszkodzenia maszyn nie doszło.
Natomiast w dniu 1 września policjanci z KPP w Działdowie przyjęli zawiadomienie o przestępstwie dotyczącym usiłowania zniszczenia maszyn rolniczych. Na polu kukurydzy w miejscowości Kurki rolnik znalazł śrubę zamocowaną opaskami do kukurydzy. Również w tym przypadku nie doszło do uszkodzenia maszyn.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło już uszkodzenia maszyny rolniczej do koszenia kukurydzy. Przyczyną tego było dostanie się niewiadomych elementów do maszyny w trakcie prac na polu. Zdarzenie to miało miejsce w miejscowości Kisiny 4 września.
- Policja apeluje do wszystkich pokrzywdzonych o zgłaszanie tego rodzaju zdarzeń na policję. W każdej sytuacji, gdzie znajdziemy na polu zawieszoną lub przymocowaną do kukurydzy śrubę lub inny element mogący uszkodzić maszyny rolnicze, prosimy informować policję, która w odpowiedni sposób zabezpieczy tego rodzaju elementy celem podjęcia dalszych działań. Do rolników i operatorów maszyn apelujemy o ostrożność i w miarę możliwości zwracanie uwagi na pozostawione na polu metalowe lub inne elementy niewiadomego pochodzenia, które mogą przyczynić się do uszkodzenia maszyn i każdorazowo zgłaszanie takich sytuacji na policję - przestrzega Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.
Osoby, które mogą posiadać wiedzę na temat sprawców powyższych zdarzeń prosimy o kontakt z dyżurnymi Komendy Powiatowej Policji w Działdowie lub Komisariatu Policji w Lidzbarku.

(IP)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rolnik #2579925 | 5.184.*.* 13 wrz 2018 23:22

    Gadali o tym w TVPPIS

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages