środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Radni wnioskują o nadzwyczajną sesję w sprawie zamku

2018-09-13 11:52:00 (ost. akt: 2018-09-13 11:49:46)
Powodem złożenia wniosku o nadzvyczjną sesję są nieprawidłowości związane z rewitalizacją zamku.

Powodem złożenia wniosku o nadzvyczjną sesję są nieprawidłowości związane z rewitalizacją zamku.

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Siedmiu radnych rady miasta Działdowo wystąpiło z wnioskiem do przewodniczącego o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Powodem są nieprawidłowości związane z rewitalizacją zamku.

W piątek 7 września — przypomnijmy — miało miejsce uroczyste otwarcie Zamku Krzyżackiego w Działdowie. Długo oczekiwanej w naszym mieście inwestycji towarzyszyło wiele niedomówień. Chodziło głównie o odbiór remontu zamku przez powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego.
— W kwestii i o jego przebiegu nie możemy informować osób innych niż strony. Mogę tylko tyle powiedzieć, że takie postępowanie w nadzorze budowlanym się toczy. Natomiast o jego przebiegu i wynikach nie mogę informować — powiedział w rozmowie telefonicznej z nami Dariusz Tkaczuk z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Działdowie.


Jednak według naszych informacji inwestycja pod nazwą "Zagospodarowanie gotyckiej części Zamku Krzyżackiego w Działdowie" nie uzyskała pozytywnej decyzji odbioru. Z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie uzyskaliśmy informację „... dnia 5.09.2018 r. (czyli ponad miesiąc od zawiadomienia o zakończeniu robót) tut. Urząd otrzymał od Gminy Działdowo wiadomość mailową z prośbą o opinie nt. zmian dokonanych w inwestycji, w efekcie czego PINB z Działdowa nie odebrał robót i nie pozwolił na użytkowanie”.
Pod wnioskiem złożonym we wtorek 11 września do Romualda Remiszewskiego, przewodniczącego Rady Miasta w Działdowie, podpisało się siedmiu radnych: Zbigniew Kociela, Marian Odachowski, Marek Dwórznik, Leszek Gołębiewski, Adam Tessar, Roman Łukaszewski i Aleksandra Korzeniewska.


— W ostatnich dniach społeczność działdowska z uwaga przyglądała się największej inwestycji tej kadencji, jednocześnie spostrzegając walory, jak i krytykując niektóre elementy wykonania zamku. Dyskusje na temat zamku spowodowała szereg zapytań, wątpliwości i uwag co do stanu faktycznego tego zabytku. Zastanowienie wzbudziły elementy odgradzające możliwość wejścia na mury i inne miejsca w odbudowanym zamku, jak również informacja o tym, że zamek nie posiada pełnego odbioru budowlanego. Ponadto dziwi, że burmistrz Działdowa odważył się na niezakończony teren budowy wpuścić mieszkańców Działdowa, jak i zaproszonych gości. Bardzo żywa dyskusja w mediach społecznościowych zasiała kolejne watpliwościach co do tej inwestycji. Dlatego jako radni postanowiliśmy zwołać nadzwyczajną sesję Rady Miasta, żeby przedstawić opinii publicznej prawdę i wyjaśnić wszelkie wątpliwości — mówi Zbigniew Kociela.

(JS)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (44) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Podaj cegłę... #2583581 | 94.254.*.* dzisiaj, 08:13

  Cegła, trochę drewna. Niech się jego mury pną do góry...Kto zwraca uwagę na tekie drobiazgi? Dla bliskich współpracowników i rodziny jest u niego robota. Tych co nie chcą dla niego się szmacić pozbywa się w "białych rękawiczkach". Czepiacie się. Czystki są wpisane w bezwzględną praktykę polityczną. Tutaj nie może być miejsca dla mięczaków, ale żeby się utrzymać trzeba dać najeść się swoim.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. No i ja #2583423 | 77.111.*.* wczoraj, 21:58

  Cegieł na ogrodzenie nie kupiłem od camaro tylko od sąsiadów !!! okej ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Do Siwego belfra #2582759 | 37.47.*.* wczoraj, 07:40

   Czy prawdą jest, że stacji jest przygotowany w szkole podstawowej. nr 2 dla Siwego belfra na wypadek przegranej w wyborach? Wszyscy w szkołach mówią że tak! Siwy dym z tym siwiiem

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. I jeszcze uczennica #2581904 | 185.170.*.* 16 wrz 2018 23:26

    http://dzialdowo.wm.pl/profil/Izka/24895 ,WYBORY-2018-w-Dzialdowie-wywolana-do-ta blicy-przez-Pana-Burmistrza-odpowiadam.h tml

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Piramida kłamstw FARAONA #2581176 | 77.111.*.* 15 wrz 2018 20:59

    Widziałem wpisy naszego burmiego na fejsie. Zdjęcie w tle powala. Normalnie wczasy w Egipcie, palmy, upał, szum wiatru i szum w głowie. Wygrasz w cuglach :) Ale byłeś w Egipcie czy w Działdowie? Zamek oddany do użytkowania czy nie? Wolno tam wchodzić na zamkowe mury i krużganki CZY NIE? Czy to "PLAC BUDOWY czyli WSTĘP WZBRONIONY" Co z tym zamkiem FARAONIE?

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (44)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages