Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Radni wnioskują o nadzwyczajną sesję w sprawie zamku

2018-09-13 11:52:00 (ost. akt: 2018-09-13 11:49:46)
Powodem złożenia wniosku o nadzvyczjną sesję są nieprawidłowości związane z rewitalizacją zamku.

Powodem złożenia wniosku o nadzvyczjną sesję są nieprawidłowości związane z rewitalizacją zamku.

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Siedmiu radnych rady miasta Działdowo wystąpiło z wnioskiem do przewodniczącego o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Powodem są nieprawidłowości związane z rewitalizacją zamku.

W piątek 7 września — przypomnijmy — miało miejsce uroczyste otwarcie Zamku Krzyżackiego w Działdowie. Długo oczekiwanej w naszym mieście inwestycji towarzyszyło wiele niedomówień. Chodziło głównie o odbiór remontu zamku przez powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego.
— W kwestii i o jego przebiegu nie możemy informować osób innych niż strony. Mogę tylko tyle powiedzieć, że takie postępowanie w nadzorze budowlanym się toczy. Natomiast o jego przebiegu i wynikach nie mogę informować — powiedział w rozmowie telefonicznej z nami Dariusz Tkaczuk z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Działdowie.


Jednak według naszych informacji inwestycja pod nazwą "Zagospodarowanie gotyckiej części Zamku Krzyżackiego w Działdowie" nie uzyskała pozytywnej decyzji odbioru. Z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie uzyskaliśmy informację „... dnia 5.09.2018 r. (czyli ponad miesiąc od zawiadomienia o zakończeniu robót) tut. Urząd otrzymał od Gminy Działdowo wiadomość mailową z prośbą o opinie nt. zmian dokonanych w inwestycji, w efekcie czego PINB z Działdowa nie odebrał robót i nie pozwolił na użytkowanie”.
Pod wnioskiem złożonym we wtorek 11 września do Romualda Remiszewskiego, przewodniczącego Rady Miasta w Działdowie, podpisało się siedmiu radnych: Zbigniew Kociela, Marian Odachowski, Marek Dwórznik, Leszek Gołębiewski, Adam Tessar, Roman Łukaszewski i Aleksandra Korzeniewska.


— W ostatnich dniach społeczność działdowska z uwaga przyglądała się największej inwestycji tej kadencji, jednocześnie spostrzegając walory, jak i krytykując niektóre elementy wykonania zamku. Dyskusje na temat zamku spowodowała szereg zapytań, wątpliwości i uwag co do stanu faktycznego tego zabytku. Zastanowienie wzbudziły elementy odgradzające możliwość wejścia na mury i inne miejsca w odbudowanym zamku, jak również informacja o tym, że zamek nie posiada pełnego odbioru budowlanego. Ponadto dziwi, że burmistrz Działdowa odważył się na niezakończony teren budowy wpuścić mieszkańców Działdowa, jak i zaproszonych gości. Bardzo żywa dyskusja w mediach społecznościowych zasiała kolejne watpliwościach co do tej inwestycji. Dlatego jako radni postanowiliśmy zwołać nadzwyczajną sesję Rady Miasta, żeby przedstawić opinii publicznej prawdę i wyjaśnić wszelkie wątpliwości — mówi Zbigniew Kociela.

(JS)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (51) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hatamłoto u mrówy? #2591224 | 5.173.*.* 29 wrz 2018 17:22

  Hahaha, z kim ten człowiek chce rządzić? Obciach dla miasta i mieszkańców. Tacy właśnie się pchają się do rady miasta. Ale jaja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Lista #2590838 | 5.173.*.* 28 wrz 2018 22:11

   Gregor twoja lista składa się z klanu złodzieji z klany i pijaków. Jak ty masz komitet bezpartyjne to co robią u ciebie ludzie ONR--u nacjonaliści, zielone ludzki z PSL oraz ludzie z SB.

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Darko wystartował #2587874 | 185.170.*.* 24 wrz 2018 18:45

   http://dzialdowo.wm.pl/profil/Izka/24980 ,Kto-sie-odwazy-stanac-w-szranki-z-milos ciwie-nam-panujacym-burmistrzem-Dzialdow a.html

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. zig #2587182 | 5.172.*.* 23 wrz 2018 18:23

    zalew ! basen! Gregory dawaj od razu JEZIORO !!! KTO JAK NIE TY ...

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Pewniak? #2584240 | 31.0.*.* 20 wrz 2018 07:22

    Obecny burmistrz jest tak pewny siebie, że zaprosił Towarzystwo Diabetyków na zamek na.... 17 listopada 2018.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (51)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages