Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Świadomie, Rozsądnie i Odpowiedzialnie – Spotkanie policjantek z młodzieżą licealną

2018-09-14 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-13 09:26:25)
Młodzież miała również okazję obejrzeć film  pt. „Życie jest jedno, to nie gra”

Młodzież miała również okazję obejrzeć film pt. „Życie jest jedno, to nie gra”

Osoby niepełnoletnie nie zawsze mają świadomość, że mimo, że nie mają ukończonych 18 lat podlegają odpowiedzialności prawnej i nie zawsze zdają sobie sprawę z konsekwencji swojego zachowania czując się bezkarnie.

W świetle prawa sytuacja ta jednak wygląda inaczej. Jak żyć odpowiedzialnie i nie wpaść w konflikt z prawem uświadamiały młodzież licealną policjantki z Działdowa. Spotkanie na temat odpowiedzialności nieletnich odbyło się w Zespole Szkół nr 1 w Działdowie. Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie spotkały się z młodzieżą pierwszych klas liceum ogólnokształcącego, gdzie podczas pogadanki omówiły przepisy dotyczące osób nieletnich i ich odpowiedzialności za popełniane czyny niedozwolone. Młodzież poznała 3 kategorie osób nieletnich, czyny karalne najczęściej popełniane przez osoby nieletnie oraz jakie środki wychowawcze stosuje sąd wobec nieletnich.

Uczestnikom spotkania zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa związane z kontaktem z substancjami psychoaktywnymi czy eksperymentowaniem z używkami, w tym tzw. nowymi narkotykami „dopalaczami”. Policjantki wskazały niebezpieczeństwa z tym związane oraz przedstawiły konkretne przykłady nieodpowiedzialnych zachowań młodzieży i tragiczne w skutkach konsekwencje tych zachowań. Ponadto funkcjonariuszki poruszyły kwestie bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem osób młodych poruszających się skuterami i motorowerami bez wymaganych uprawnień i związanych z tym konsekwencji.

Mając na uwadze decyzje młodzieży co do swojej przyszłości i wyborów związanych z rozwojem zawodowym policjantki zachęcały do wstąpienia w szeregi Policji.
Młodzież miała również okazję obejrzeć film pt. „Życie jest jedno, to nie gra” ukazujący, jak łatwo i szybko można wpaść w konflikt z prawem będąc osobą nieletnią i ponosić tego konsekwencje w dorosłym życiu.

(Justyna Nowicka)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages