Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Bezpieczna droga do szkoły i bezpieczeństwo w szkole

2018-09-14 12:05:00 (ost. akt: 2018-09-14 12:03:24)
Dzieci otrzymały wskazówki jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia

Dzieci otrzymały wskazówki jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Działdowie spotkali się z policjantkami z miejscowej komendy policji i rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, w szkole i w sytuacji zagrożenia. Dzieci otrzymały broszurę „10 zasad bezpieczeństwa”.

W środę 12 września policjantki z działdowskiej komendy policji gościły w Szkole Podstawowej nr 1 w Działdowie, gdzie spotkały się z uczniami I-szych i IV-ych klas szkoły podstawowej. Podczas pogadanek z uczniami policjantki sprawdziły wiedzę dzieci w zakresie znajomości zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię na pasach i przypomniały przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotyczące osób korzystających z rowerów. Ponadto funkcjonariuszki zwróciły uwagę na bezpieczny przewóz dzieci i korzystanie z fotelików lub podstawek oraz pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Uczestników pogadanek uczulono by nie podchodzili i nie głaskali bezpańskich psów i kotów oraz nie reagowali na zaczepki osób obcych i nie przyjmowali od nich żadnych słodyczy i „prezentów”. Czwartoklasistom policjantki zwróciły uwagę na zagrożenia występujące w sieci i apelowały o rozsądne korzystanie z zasobów Internetu, najlepiej pod okiem i za zgodą rodziców.

Innym tematem spotkania było przynoszenie do szkoły rzeczy wartościowych, telefonów, pieniędzy i odpowiedzialnością w przypadku ich zniszczenia lub zagubienia.

Dzieci otrzymały wskazówki jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia i jak się zachować dzwoniąc o pomoc na numery alarmowe.
Do rąk uczniów klas pierwszych trafiły kolorowanki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz broszury z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa „10 zasad bezpieczeństwa” przygotowanymi przez KPP w Działdowie.

(Justyna Nowicka)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages