Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Policjantki i dzielnicowy rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

2018-09-16 14:00:00 (ost. akt: 2018-09-14 14:35:13)
Spotkania policjantów z dziećmi to znakomita okazja do przekazania dzieciom zasad bezpiecznego zachowania się na przejściu dla pieszych

Spotkania policjantów z dziećmi to znakomita okazja do przekazania dzieciom zasad bezpiecznego zachowania się na przejściu dla pieszych

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

Wrzesień to przede wszystkim miesiąc powrotów dzieci do szkół, a dla najmłodszych sprawdzian z samodzielności i pierwszych kontaktów z nowym otoczeniem i środowiskiem poprzedzającym etap szkolny.

Bezpieczeństwo w ich przypadku jest jednym z najważniejszych i priorytetowych zadań edukacji przedszkolnej.

Dbając o bezpieczeństwo i edukację w tym zakresie osób najmłodszych, policjantki i dzielnicowy z Działdowa przeprowadzili spotkania i pogadanki z miejscowymi przedszkolakami. Policjantki gościły w Przedszkolu nr 3 na ul. Sportowej w Działdowie, natomiast maluchy z Przedszkola nr 4 odwiedziły działdowską komendę policji.

Spotkania policjantów z dziećmi to znakomita okazja do przekazania dzieciom zasad bezpiecznego zachowania się na przejściu dla pieszych, właściwego korzystania z sygnalizacji świetlnej, czy właściwego reagowania w sytuacji zagrożenia. Policjantki omówiły dzieciom za pomocą kolorowanek jak korzystać z przejścia dla pieszych, sygnalizacji świetlnej oraz przypomniały numery alarmowe. Funkcjonariuszki przestrzegły maluchy przed kontaktem z bezpańskimi zwierzętami, a także przed rozmową i kontaktem z osobami obcymi i nieznajomymi. Dzieci miały możliwość przymierzenia policyjnych czapek, kamizelek, jak również miały okazję zrobić odbitki śladów swoich linii papilarnych. Na zakończenie spotkania przedszkolaki udały się z policjantką na przejście dla pieszych i w praktyce przećwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

Natomiast przedszkolaki goszczące w komendzie podczas spotkania z dzielnicowym dodatkowo miały możliwość obejrzenia i wejścia do policyjnego radiowozu oraz zapoznania się z codzienną służbą policjanta tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowego. Dzieci zapoznały się z materiałami filmowymi dotyczącymi bezpieczeństwa i skorzystały z porad policjanta odnośnie prawidłowego zachowania w sytuacjach zagrożenia.


(Justyna Nowicka)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aleksandra #2585556 | 83.9.*.* 21 wrz 2018 16:52

    Super, takie akcje bardzo nam, rodzicom pomagają. Czujemy, że w tym przedszkolu bardzo dba się o bezpieczeństwo naszych dzieci. To najlepsze przedszkole.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages